A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Богуславська міська громада
Київська область, Обухівський район

«Гаряча лінія» на тему: «Активи, які підлягають одноразовому (спеціальному) декларуванню»

Дата: 27.08.2021 14:02
Кількість переглядів: 326

 

«Гаряча лінія» на тему: «Активи, які підлягають одноразовому (спеціальному) декларуванню».

 

          Сьогодні начальник Обухівського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб ГУ ДПС у Київській області Олена ШВЕЦЬ під час телефонного зв’язку «гаряча лінія» відповідала на запитання платників податків на тему: «Активи, які підлягають одноразовому (спеціальному) декларуванню».

          Надаємо увазі читачів найцікавішу  підбірку запитань – відповідей на дану тематику.

 

1.Чи вже затверджено форму одноразової (спеціальної) добровільної декларації та Порядок її подання?

Наказом Міністерства фінансів України від 02 серпня 2021 року №439  затверджено форму одноразової (спеціальної) добровільної декларації та Порядок її подання. Він набуває чинності з 01.09.2021 та  зареєстрований Міністерством юстиції України 19.08.2021 за № 1090/36712.

 

2.Який збір із задекларованих активів необхідно сплатити фізичній особі?

Із задекларованих активів фізичній особі необхідно буде сплатити збір:

9 відсотків щодо валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах, а також з інших активів, що знаходяться за кордоном;

Як альтернативу платник податків може обрати ставку 11,5 відсотка із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

5 відсотків щодо валютних цінностей на рахунках у банках в Україні, а також інших активів, що знаходяться (зареєстровані) в Україні;

Як альтернативу платник податків може обрати ставку 6 відсотків із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

2,5 відсотки щодо номінальної вартості державних облігацій України, придбаних декларантом у період з 01 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року.

Як альтернативу, платник податків може обрати ставку 3 відсотки із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

 

3.Які об’єкти підлягають декларуванню?

Обєктами декларування є:

-нерухоме майно (земельні ділянки, об’єкти житлової нерухомості, об’єкти не житлової нерухомості) ;

-рухоме майно (транспортні засоби та інші самохідні машини і механізми, інше цінне рухоме майно( предмети мистецтва та антикваріату, дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, ювелірні вироби тощо);

-валютні цінності ( банківські метали, крім тих, що нерозміщенні на рахунках, національна валюта, крім коштів у готівковій формі, право грошової вимоги (утому числі депозит(вклад), кошти, третім особам за договором позики);

-інші об’єкти (частки (паї) у майні юридичних осіб та/або в утвореннях без статусу юридичної особи, інші корпоративні права, майнові права на об’єкти інтелектуальної власності, ціні папери та/або фінансові інструменти визначені законом, права на отримання девидентів.

 

4.Чи має право декларант, який виявив бажання скористатися правом на подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації, уповноважити іншу особу на підставі укладеного договору доручення подати таку декларацію?

Згідно з п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до ПКУ є чи були платниками податків (далі – декларант).

Відповідно до п.п. 6.2 п. 6 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається безпосередньо декларантом до контролюючого органу, в електронній формі з урахуванням вимог, встановлених розд. II ПКУ, та особливостей, встановлених підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

При цьому, згідно з п. 42 прим. 1.5 ст. 42 прим. 1 розд. II ПКУ платник податків стає користувачем Електронного кабінету та набуває право, зокрема, подавати звітність в електронній формі після проходження в електронному кабінеті електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису з дотриманням вимог ЗУ від 22.05.2003 р. № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» із змінами та доповненнями та ЗУ від 05.10.2017 р. № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги» або тих сервісів ідентифікації, використання яких дозволяється методологом Електронного кабінету.

Таким чином, Декларацію декларант має подати особисто в електронній формі.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень