Інвентаризація водних об’єктів громади, облік аварійних дерев та доля намитого, штучно створеного земляного острова — такі питання обговорювали на суспільно-дорадчій агро-екологічній комісії
Дата: 05.10.2021 13:55
Кількість переглядів: 474
Інвентаризація водних об’єктів громади, облік аварійних дерев та доля намитого, штучно створеного земляного острова — такі питання обговорювали на суспільно-дорадчій агро-екологічній комісії, яку очолює начальник відділу агропромислового розвитку, екології та використання земель сільськогосподарського призначення Ольга Шевченко.
На засіданні комісії були присутні: заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Олександр Гогуля, провідний спеціаліст відділу агропромислового розвитку, екології та використання земель сільськогосподарського призначення Петро Пидюра, старости громади.
За порядком денним комісія розглядала питання, які вже давно стали першочерговими. Зокрема, наповнення змістом Програми розвитку та збереження зелених насаджень населених пунктів Богуславської ТГ на 2021-2026 роки, що була прийнята на сесії міської ради 25 червня 2021 року, включило в себе необхідність провести облік дерев, які знаходяться в межах Богуславської територіальної громади і є загрозою для життя людей: пошкоджених буревіями, сухостоїв тощо. Такий облік по кожному селу став потрібним, аби виділити фінансування для КП «Богуславблагоустрій», яке й має цю роботу виконати. Інше питання полягає в тому, що такі роботи можуть затягтися у часі, бо, як запевнив в. о. директора комунального підприємства Валентин Якобчук, техніка використовується одночасно і для заміни ламп вуличного освітлення. Можливо, тут можна скоригувати плани КП «Богуславблагоустрій» і поєднати зрізання таких дерев із плановим виїздом із заміни ліхтарів.
Тож домовились, що найближчим часом таку звітність підготують старости округів.
Також очільники старостинських округів мають провести інвентаризацію водних об’єктів та гідротехнічних споруд, що знаходяться на підлеглих їм територіях: як тих, що перебувають в оренді, так і безгосподарних — перевірити наявність кадастрового номера та паспорта водного об’єкта, дані про орендаря. Така інформація потрібна для систематизації, створення єдиної бази водних об’єктів.
Тижнем раніше при міському голові проходила робоча нарада, де присутні, а були запрошені і депутати Київської обласної ради разом із спеціалістами басейнового управління та департаменту екології КОДА, обговорювали, зокрема, долю намитого острова, що з’явився під час виконання робіт з поглиблення русла та очищення берегів річки Рось. Тоді міський голова дав доручення голові ГО «Хорти Богуслава», депутату міської ради Юрію Гутніченку провести соцопитування на сторінках найвідвідуваніших груп у Фейсбуці: Богуслав FM, «Хорти Богуслава», Новини Богуслава.
На обговорення виносилося три ключові позиції: 1 — прибрати острів (так як його за проектом не має бути); 2 — залишити острів, створивши на ньому відпочинкову зону (але тут потрібно вносити зміни до проектної документації, тут потрібні ще додаткові 6 місяців і, відповідно, фінансування); 3 — залишити тимчасово, а кошти за обласної програмою направити на основні роботи з очищення та поглиблення річки в районі мосту.
Опитування дало такі результати: переглянули допис 2225 осіб, прийняли участь 82 особи: за 1 позицію віддали свій голос 57 осіб, за 2-гу — 21 особа, і 4 особи переконані, що острів можна залишити тимчасово.
Доля нашої з вами Росі не байдужа нікому. Протяжність її територією нашої громади складає 42 кілометри, майже в кожному селі знайдеться приваблива місцина, куди із задоволенням і великим захопленням їдуть звідусіль. Тож має бути спільна мета — зберегти річку, води якої дають життєву силу великій екосистемі.
Під час обговорення останнього питання члени комісії, заслухавши всі варіанти його вирішення та взявши до уваги думку громадськості, рекомендували організації-підряднику власним коштом прибрати створений ними ж намивний острів, як це й було передбачено в ході розроблення проектної документації.
« повернутися