Богуславська міська громада
Київська область, Обухівський район

Гаряча лінія в Богуславській ДПІ

Дата: 05.10.2022 08:46
Кількість переглядів: 478

Фото без опису

 

Днями в Богуславській ДПІ Головного управління ДПС у Київській області відбулася «гаряча лінія» на тему «Щодо необхідності подання платниками податків  інформації до податкових органів про зміну  облікових даних  за формою  №5-ДР або №5-ДРП» за участю начальниці Богуславської ДПІ Вікторії Підопригори.

Надаємо відповіді на деякі запитання, які найбільш цікавили платників податків:

 

Який термін діє для подачі інформації про зміну облікових даних ?

Відповідно до п. 70.7 ст. 70 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року         №2755-VI із змінами та доповненнями та п. 1 розд. IХ Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822 із змінами та доповненнями (далі – Положення № 822) фізичні особи – платники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів відомості про зміну даних, які вносяться до облікової картки фізичної особи – платника податків протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання заяви про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків за формою № 5ДР (додаток 12 до Положення № 822).

 

Як подати заяву про внесення змін в облікові данні за формою №5-ДР?

Заява за ф. № 5ДР фізичною особою подається особисто або через представника до податкового органу за своєю податковою адресою (місцем проживання), а у разі зміни місця проживання – до податкового органу за новим місцем проживання. Фізичні особи, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, подають зазначені заяви особисто або через представника до будь-якого податкового органу. При цьому, у разі подання Заяви за ф. № 5ДР через представника, необхідно пред’явити документ, що посвідчує особу такого представника, та документ, що посвідчує особу довірителя, або його ксерокопію (з чітким зображенням), а також довіреність, засвідчену у нотаріальному порядку, на проведення процедури зміни даних щодо фізичної особи у Державному реєстрі (після пред'явлення повертається) та її копії. Для заповнення Заяви за ф. № 5ДР використовуються дані документа, що посвідчує особу, та інших документів, які підтверджують зміни таких даних (пп. 2, 3 розд. IХ Положення № 822).

Звертаємо увагу, що з метою забезпечення зручності платників податків в рамках електронного сервісу, фізична особа не звертаючись до органів ДПС засобами ITC «Електронний кабінет» може заповнити, підписати ЕЦП та направити до ДПС заяву та копії документів для внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків.

 

Які наслідки, якщо вчасно не повідомити податкову про зміни в облікових даних?

Якщо фізична особа не оновлює свої особисті дані, то у подальшому такий платник  податків може зіштовхнутися з неузгодженістю:
- при поданні звітності до податкових органів;
- платник податків позбавляє себе можливості вчасно отримувати кореспонденцію від податкових органів, зокрема податкові повідомлення - рішення про сплату податків, нагадування щодо обов’язкових платежів, несплата-несвоєчасна сплата яких призведе до нарахування штрафних санкцій та пені.
Отже, у разі внесення до документа що посвідчує особу, відомостей про зміну прізвища, ім’я, по батькові, нумерації будинків, перейменування вулиць (проспектів, бульварів, площ, провулків, кварталів тощо) платник податків повинен подати до відповідного податкового органу Заяву про внесення змін до ДРФО за ф. № 5-ДР або заява про внесення змін за ф. № 5-ДРП.

Богуславська ДПІ ГУ ДПС у Київській області.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень