Біївецький старостинський округ

Контактні дані

09741, Київська обл., Богуславський р-н,

с. Біївці

Село Біївці  розташоване на південний схід за 15 км від райцентру, за 18 км від залізничної станції Богуслав. До сільської ради села належить також село Момоти. Походження назви села має кілька гіпотез: перша – від назви річки Біївка, яка раніше тут протікала; друга – від боїв, які тут на кордоні з Диким полем відбувалися. Перші згадки про село датуються 1622 роком, коли Біївці згадуються, як населений пункт Богуславського староства, якому належали до 1781 року. Довгий час Біївцями володів польський король, а в 1799 році село купив граф Браницький. У червні 1869 року колезький радник Антон Залеський, уповноважений графа Костянтина Браницького, продав Біївці удільному відомству. За переписом 1864 року в селі проживала 1901 особа, в тому числі 5 дворян. У 1900 році в селі нараховувалось 573 двори і 3121 житель. За переписом 1937 року в селі Біївцях проживало 1192 особи, в хуторі Вербівка (між Біївцями і Момотами) –123 особи, у Момотах – 543 жителі. В 2007 році в селах Біївці та Момоти проживало 720 осіб. Раніше село мало церковно-приходську школу.