A A A K K K
для людей із порушенням зору
Богуславська міська громада
Київська область, Обухівський район

Звіт старости Ісайківського старостинського округу Богуславської територіальної громади Васильченко Галини Василівни

Звіт старости Ісайківського старостинського округу

Богуславської територіальної громади Васильченко Галини Василівни

Виконуючи вимоги закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо щорічного звітування про виконану роботу, пропоную до вашої уваги звіт про мою роботу як старости Ісайківського старостинського округу Богуславської територіальної громади за 2022 рік.

Ісайківський старостинський округ утворено рішенням сесії Богуславської міської ради Київської області від 14.12.2020 р. № 10-01-УІІІ. До складу старостинського округу входять два населених пункти: с. Ісайки та с. Яцюки.

На території округу функціонують: Ісайківська гімназія, ФАП в с. Ісайки, відділення поштового зв'язку, дві бібліотеки, клубна філія тимчасово працює в адмінбудівлі старостату, два магазини, три автомагазини, СТО, пекарня, ПП «Полімакс» не працює, співвласники перебувають на службі в ЗСУ.

Загальна протяжність Ісайківського старостинського округу становить 7421.907, протяжність сільських доріг — 39.5 км. Зареєстровано населення станом на 01.01.2022 року — 1091 особа, в тому числі: Ісайки — 920 осіб, Яцюки — 171 особа. Протягом 2022 року народилося 5 дітей, померло — 28 осіб.

Як староста, я беру участь у засіданнях виконавчого комітету та в нарадах різного спрямування, де представляю інтереси жителів сіл. Виконую доручення міської ради, міського голови та виконавчого комітету, інформую їх про виконання доручень, здійснюю прийом громадян за місцем роботи та за місцем проживання жителів у межах робочого часу та у позаробочий час.

У старостинському окрузі діловодство здійснюється відповідно до затвердженої номенклатури справ та згідно з Інструкцією документування управлінської діяльності у виконавчому комітеті Богуславської міської ради. Ведеться реєстрація вхідної та вихідної документації, надаються інформації, відповіді на запити. Ведеться журнал звернень громадян. По всіх зверненнях надані відповіді.

За звітний період за моїм підписом видано 438 довідок різного характеру, проведено 18 актів обстеження умов проживання, 20 характеристик за місцем вимоги.

Одним із завдань, відповідно до Положення про старост, є сприяння жителям округу в підготовці документів, що подаються до управління соціального захисту населення. Надано 50 послуг з оформлення документів різного роду допомоги (допомога при народженні, допомога по догляду за дитиною до 3-х років, допомога на дітей, які знаходяться під опікою, субсидія і пільга на придбання твердого палива та скрапленого газу, субсидія для оплати житлово-комунальних послуг, допомога малозабезпеченим сім'ям, одиноким матерям, допомога дітям із інвалідністю та інші).

У старостинському окрузі ведеться погосподарський облік домогосподарств, як вид первинного обліку, передбачений для накопичення і систематизації відомостей, які збирають по кожному з розташованих на території громади сільському населеному пункті і які є необхідними для проведення державних статистичних спостережень.

Одним із повноважень старости є здійснення реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання громадян. За звітний період мною надано 94 послуги з реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання громадян на території сіл Ісайок та Яцюків. Із квітня 2021 року дана послуга проводиться через систему РТГ. Постійно проводиться актуалізація даних у цій програмі, надаються витяги про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання.

Здійснювала нотаріальні дії в межах своєї компетенції. За 2022 рік виконано 84 нотаріальних дій, із них: видано 19 довіреностей, засвідчення справжності підпису — 40, засвідчено вірність копії документа — 17, складено та посвідчено 6 заповітів, 1 дублікат заповіту, 1 дублікат договору купівлі-продажу житлового будинку, а також відправлено 7 заяв у Київську філію ДП «Національні інформаційні системи» для отримання витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі, 19 заяв до нотаріальних органів про реєстрацію довіреності та дубліката довіреності у Єдиному реєстрі довіреностей.

Протягом року здійснюється оповіщення військовозобов'язаних, відповідно до розпорядження четвертого Обухівського РТЦК та СП. Уточнюються облікові дані військогозобов'язаних та військовослужбовців, які мобілізовані під час воєнного стану, складаються списки юнаків для приписки до призовної дільниці, ведеться облік військовозобов'язаних.

Повідомляла фізичних осіб щодо сплати земельного податку, податку на нерухоме майно, орендної плати. Проводжу роботу щодо погашення податкових боргів.

Від лютого місяця в Україні йде війна, яка внесла в наші плани кардинальні зміни в гіршу сторону. Багатьом мешканцям нашої країни, рятуючи своє життя та життя рідних і близьких, довелося покинути свої домівки, роками нажите добро і шукати прихисток в інших регіонах. Так, за період із 24 лютого ми прихистили на території Ісайківського старостинського округу 526 переселенців. Люди згуртувалися, допомагали, хто чим міг. Приймали у себе як родичів, так і зовсім чужих людей. За цей період оформлено документів для надання статусу ВПО — 187, прийнято документів на скасування ВПО — 20.

Привозила гуманітарну допомогу з міської ради у вигляді засобів гігієни, памперсів, дитячого харчування, продуктових наборів для ВПО, які прибули з областей, де проводились бойові дії, а також для одиноких матерів, багатодітних сімей, малозабезпечених громадян. Надавалась допомога сім'ям учасників бойових дій.

Проводилася певна робота з благоустрою населених пунктів, а саме:

- проведено прибирання територій комунальних установ, парків;

- косметичний ремонт Меморіалу Слави у центрі с. Ісайки;

- чистили тротуари, білили бордюри та дерева в центрі с. Ісайки;

- проводилась толока з прибирання центра с. Яцюки;

- вирубували кущі, прибирали сміття по вул. Ярська, вул. Пехівка та початок вул. Лотічки;

- проводились толоки із прибирання сільських кладовищ;

- пофарбовано частину огорожі в центрі с. Ісайки;

- готували м’ясні консерви, збирали гуманітарну допомогу для наших захисників;

- тричі проводили благоустрій сміттєзвалища.

Ось так пройшов мій ще один рік на посаді старости сіл Ісайок, Яцюків.

Я живу селом, його проблемами, невдачами й успіхами. Мені не байдуже, де жити і як жити. Моє основне завдання, щоб село зрушило з місця, почало розвиватися, а працювати є над чим.

Велике обурення у жителів сіл викликає стан доріг. Доріг із твердим покриттям зовсім мало, в основному ґрунтові, підсипані щебеневою сумішшю. Багато років поспіль на деяких вулицях не проводився поточний ремонт, а де і проводився, то у зв'язку з тим, що села мають горбистий рельєф, а дороги тягнуться по горбах та поміж пагорбами, під час дощів руйнуються. Проведено моніторинг доріг і найближчим часом проводитимуться роботи із благоустрою сільських доріг.

Дуже засмучує мене, коли бачу, як села «потопають» у смітті. Засміченість населених пунктів за останній час вражає. Воно скрізь: у ярках, канавах, кущах, лісі, вздовж доріг, навпроти дворів мешканців. Проблема вивозу та утилізації побутових відходів актуальна для всієї нашої громади. Зазвичай у засміченості територій населених пунктів жителі звинувачують будь-кого, але тільки не самих себе.

Здається, знайдено шляхи для вирішення цієї проблеми. КП «Богуславблагоустрій» надає послуги із вивезення твердих побутових відходів. Вартість послуги — 39.63 грн. На даний час заключено всього 130 договорів на вивезення ТПВ. Прикро, що не всі розуміють важливість цієї проблеми. Наразі працюю над питанням ліквідації стихійних сміттєзвалищ і надіюсь на взаєморозуміння і здоровий глузд людей.

Складна ситуація зі сміттям — і на кладовищах, яких у нас аж сім. Традиційно напередодні поминальних днів по всій громаді жителі сіл збираються для того, щоб прибрати території кладовищ. Це — добре, але, будь ласка, виносьте сміття в зазначені місця, а по можливості приберіть і сусідні могилки, до яких ніхто не навідується.

Велике прохання до громадян — не купуйте на кладовище вінки, висаджуйте живі квіти! Давайте підтримувати чистоту і порядок там, де поховані наші рідні та близькі.

Велике значення для нас, жителів громади, має благоустрій населених пунктів. Завдяки небайдужим активістам проводилось прибирання узбіччя сільських доріг, кладовищ.

Висловлюю щиру подяку за взаєморозуміння, підтримку та активну участь в проведенні цих заходів усім, хто не залишився байдужим до цієї доброї справи, хто знайшов для цього час, доклав власні зусилля та ресурси для поліпшення благоустрою територій наших сіл.

Щира вдячність усім власникам техніки: Василю Козиренку, Олександру Аніканову, Василю Гончаренку, Дмитру Осипенку, Михайлу Онопрієнку, Віталію Павліченку, Юрію Гриценюку, Петру Олефіренку, Сергію Пархоменку, Анатолію Кисиленку за безкорисну допомогу громаді у вивезенні гілля та сміття, перевезенні вантажів, обкошуванні узбіччя доріг.

Величезна вдячність Віктору Костенку, власнику магазину «Центральний», який зміг налагодити доставку не тільки товарів першої необхідності, а й усіх інших товарів, необхідних для проживання жителів громади у важкі перші місяці війни, а також за надання допомоги у вигляді вапни, фарби та розчинника для фарбування паркану в центрі с. Ісайки. Спасибі власнику автомагазину Миколі Матійку за надання фарби, розріджувача та цементу.

Дякуємо директору ТОВ «Агрофортуна» Дмитру Олефіренку, який завжди безвідмовно допомагає в потребах громади, директору ТОВ «ТАС Агро Центр» Дмитру Свояку та фахівцю зі зв'язків із громадськістю Ользі Лінській — за придбання для ФАПу с. Ісайки двох електрообігрівачів.

Ваша допомога — це неоціненний внесок у розвиток благоустрою населених пунктів, і, безсумнівно, відчутна підтримка для нашої громади. Я дуже дякую нашим воїнам за те, що вони дають нам можливість втілювати плани у життя. А ще за те, що ми можемо жити у вільній та незалежній країні. Я розумію, що важливо не тільки бути вдячним, а ще й допомагати нашим військовим. Організація і бажання підтримати наших захисників вражає до глибини душі. Люди допомагають, хто чим може.

Щиро дякую Надії Куксенко, Наталії Гордієнко, Тетяні Черняшенко, які в'язали шкарпетки і рукавиці для наших воїнів, Андрію Зарицькому — за придбання сіток, парафіну, за ремонт автомобіля для військових. Наталії та Анатолію Сілютіним, Сергію Терновому — за цілющий мед для захисників. Валентині Школьній, Галині Цимбаленко, Тетяні Кириченко, Аллі Науменко, Зінаїді Матійко, Альоні Осипенко, Тетяні Момотенко, Тамарі Гайдай, Алевтині Венжезі, Лілії Ревун, Галині Околот (вул. Кисилівка), Івану Гончаренку, Євгенії та Дмитру Лавріненкам із Яцюків — за активну допомогу в організації збору гуманітарної допомоги для ЗСУ. Олегу Назаренку, Олені Гончаренко, Володимиру Скибі, Лілії Ревун — за виготовлення своїми автоклавами м'ясних консервів (більше п'яти сотень).

Особлива подяка Олені Степаненко, Нелі Кушці, Ользі та Миколі Сусловим, які постійно організовують і готують смаколики та м'ясні консерви для наших захисників. Величезна подяка власнику пекарні Олександру Сушницькому та працівникам пекарні, які забезпечували жителів громади свіжим хлібом та хлібобулочними виробами, передавали хліб безкоштовно на передову.

Подяка Олегу Бойку, який допомагав із пальним у період, коли не функціонував громадський транспорт, а необхідно було привозити на роботу із сусідньої громади начальника поштового зв'язку.

Спасибі листоношам, які вчасно доставляли нашим жителям пенсії, грошові перекази, кореспонденцію.

Окрема подяка Василю Черняшенку, Дмитру Момотенку, Сергію Терновому, Ігорю Кушці, Володимиру Розлачу, Миколі Левченку та іншим за організацію чергування і підтримку безпеки в громаді на початку війни. Дякуючи їхній злагодженій роботі, у наших селах не було жодного правопорушення.

Дякуючи добрим і дружнім стосункам Ірини Тернової з Анною Беліх, ми отримали з Нідерландів гуманітарну допомогу, а саме: тканину для плетіння маскувальних сіток, ниток для в'язання шкарпеток та рукавиць, а також памперси і засоби гігієни для людей із особливими потребами.

Добра справа щодо захисту бездомних тварин лягла на плечі Ірини Тернової, яка з великою любов'ю ними опікується, а ще вона виготовляє окопні свічки.

Відчувається постійна турбота, розуміння та підтримка міського голови Віталія Хоменка у вирішенні тих чи інших питань та проблем у старостинському окрузі.

Величезна подяка всім жителям громади, адже жоден керівник нічого не вартий без громади, яка підтримує і допомагає.

Дякую своїм однодумцям. Це — Ірина Тернова, Сергій Терновий, Валентина Линенко, Леся Кондратюк, Наталія Кутова .

Цей рік був для нас усіх дуже складним! Досягнути успіху маємо спільно, усі разом!

Щиро бажаю всім жителям громади дочекатися якнайшвидшої перемоги над ворогом, повернення наших захисників живими і здоровими, мирного неба, успіхів у справах!

Нехай Бог береже вас і ваші родини!

З повагою — староста сіл Ісайок та Яцюків Галина ВАСИЛЬЧЕНКО.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень