ПРО УСТАНОВУ. ІСТОРІЯ

ПРО УСТАНОВУ

Комунальна установа Богуславської міської ради «Богуславський трудовий архів» (далі — Установа) створена для централізованого тимчасового зберігання архівних документів, нагромаджених у процесі документування службових, трудових та інших правовідносин юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців, та інших архівних документів, які не належать до Національного архівного фонду України (далі — архівні документи).

Засновником Установи є Богуславська територіальна громада в особі Богуславської міської ради.

Установа є юридичною особою публічного права.

У своїй діяльності Установа керується Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, рішеннями і розпорядженнями міської ради, іншими нормативно-правовими актами, які стосуються централізованого тимчасового зберігання документів, нагромаджених у процесі документування службових, трудових або інших правовідносин юридичних і фізичних осіб та інших архівних документів, що не належать до Національного архівного фонду та цим Статутом.

Установа є неприбутковою.

Предметом діяльності є:

-         здійснення приймання документів з кадрових питань (особового складу) в упорядкованому стані за описами справ, схваленими (погодженими) державними архівами, архівними відділами;

-         забезпечення зберігання архівних документів ліквідованих юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, які здійснювали свою діяльність (були зареєстровані) на відповідній території, відповідно до умов та строків зберігання, визначених Міністерством юстиції;

-         здійснення на підставі договору з юридичною особою, фізичною особою-підприємцем науково-технічного опрацювання документів, що підлягають подальшому зберіганню в Трудовому архіві;

-         ведення обліку документів, що зберігаються в Трудовому архіві, у тому числі шляхом створення та підтримання облікових баз даних;

-         створення і вдосконалення довідкового апарату до архівних документів;

-         організація користування документами у службових, соціально-правових, наукових та інших цілях;

-         інформування громадян, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій про склад і зміст документів Трудового архіву;

-         проведення роботи щодо встановлення місцезнаходження документів ліквідованих юридичних осіб, що не надійшли до Трудового архіву, інформування про це заінтересованих підприємств, установ, організацій та громадян;

-         видання архівних довідок, копій документів на запити фізичних і юридичних осіб.

ІСТОРІЯ КУ БМР «БОГУСЛАВСЬКИЙ ТРУДОВИЙ АРХІВ»

Комунальна установа «Богуславський районний трудовий архів», яка створена рішенням сесії Богуславської районної ради від 26.07.2006 № 40-03-V для збереження архівних документів суб’єктів господарювання різних форм власності та централізованого тимчасового зберігання документів, нагромаджених у процесі документування службових, трудових та інших правовідносин юридичних та фізичних осіб, та інших архівних документів, що не належать до Національного архівного фонду. Фактично розпочав своє функціонування у вересні 2006 року в приміщенні колишнього побуткомбінату на 4-му поверсі за адресою: Київська обл., Обухівський р-н, м. Богуслав, вул. Франка, 16. Архів був підпорядкований Богуславській районній раді.

Відповідно до рішення № 187-03-VIII від 23.12.2020 р. Богуславської міської ради, комунальна установа «Богуславський районний трудовий архів» була передана у комунальну власність Богуславської міської територіальної громади (в особі Богуславської міської ради) та перейменована на комунальну установу Богуславської міської ради «Богуславський трудовий архів». Трудовий архів з 23.12.2020 р. підпорядкований Богуславській міській раді.

Згідно актів № 1-7 про приймання-передавання справ (одиниць зберігання/одиниць обліку аудіовізуальних документів) від однієї архівної установи до іншої від 03.12.2021 р. непрофільні архівні фонди, оскільки за належністю до адміністративно-територіальної одиниці, а саме — Миронівській територіальній громаді, вони не відповідають профілю архівної установи КУ БМР «Богуславський трудовий архів» і не підлягали зберіганню в ній, були передані до КУ «Миронівський трудовий архів». Це такі фонди, як: Ф.17 Відкрите акціонерне товариство Таганчанське хлібоприймальне підприємство с. Іванівка, Ф.26 Колективне сільськогосподарське підприємство «Надія» с. Іванівка, Ф.33 Товариство з обмеженою відповідальністю Наукова виробнича компанія "Деснагрейн Насіння" с. Іванівка, Ф.38 Приватно-орендне сільськогосподарське підприємство ім. Т. Г.Шевченка с. Михайлівка, Ф.47 Професійна організація працівників ПАТ «Таганча», Ф.81 Михайлівська сільська рада, Ф.82 Іванівська сільська рада. Загальна кількість справ яких становила 1 112 (одна тисяча сто дванадцять). Вищезгадані фонди знаходяться на зберіганні в КУ «Миронівський трудовий архів» за адресою вул. Пироженка, 3, м. Миронівка, Київська область, 08801.

Згідно рішення № 2826-32-VIII від 25.07.2022 р. Богуславської міської ради Київської області, було передане в оперативне управління майно для здійснення господарської діяльності комунальної установи Богуславської міської ради «Богуславський трудовий архів» за адресою: м. Богуслав, вул. Острів, 2. З листопада 2022 року КУ БМР «Богуславський трудовий архів» знаходиться за адресою: Київська обл., Обухівський р-н, м. Богуслав, вул. Острів, 2 (на 2-му поверсі будинку культури).