Розкопанецький старостинський округ

Староста Хоменко Віктор Олександрович
Контактні дані

09715, Розкопанецький старостинський округ з центром в с. Розкопанці Київської області,

вул. Кільцева, буд. 21

моб.тел: 0966172271

svitlana.berdilo@ukr.net

Розкопанці — село  в Богуславському районі Київської області. Населення становить 969 осіб. Перші відомості про село, що розташоване за 3 км на захід від Богуслава датуються 1830 роком, хоча люди заселили цю територію набагато раніше. Рельєф села горбистий, що очевидно пояснює назву села від дієслова «розкопати»: перші поселенці жили в землянках, викопаних («розкопаних») у навколишніх пагорбах. Розкопанці розташовані на правому березі річки Рось; навпроти, на лівому березі лежить село Мисайлівка. Станом на 1885 рік у колишньому власницькому селі Богуславської волості Канівського повіту Київської губернії мешкало 818 осіб, налічувалось 100 дворових господарств, існували школа та постоялий будинок. За переписом 1897 року кількість мешканців зросла до 1136 осіб (550 чоловічої статі та 586 — жіночої), з яких 1107 — православної віри. 1910 року в селі було відкрито церковно-приходську школу, яка мала 4 класи, уроки в школі проводив священик. Будівля цієї школи слугувала за призначенням аж до відкриття нової школи у 1993 році. Сьогодні в приміщенні «старої школи» знаходяться 2 магазини, основна площа орендується приватним підприємством. Наприкінці 20-х років з приходом і утвердженням радянської влади у Розкопанцях було створено перший колгосп. Згодом Розкопанецький колгосп було об'єднано з Хохітвянським колгоспом «Україна», а в Розкопанцях залишилась колгоспна бригада. В 1990-х роках колгоспні угіддя були розпайовані між членами колишнього колгоспу і з часом приватизовані. Досі більшість сільськогосподарських земель навколо села орендується Хохітвянським сільськогосподарським підприємством.