Інформаційна довідка

До складу Богуславської об’єднаної територіальної громади увійшли 7 населених пунктів, з яких: одна міська рада – Богуславська (м.Богуслав) та чотири сільських рад Богуславського району Київської області – Біївецька (с.Біївці), Киданівська (с.Киданівка), Розкопанецька (с.Розкопанці), Хохітвянська (с.Хохітва, с.Поташня, с.Івки).

Населення Богуславської об’єднаної громади становить 19 540 чоловік. Територія громади складає 14330,893 га та є нерозривною. Адміністративний центр громади – місто Богуслав, що розміщене за 120 км від обласного центру міста Києва.

На території громади працює 7 шкіл та 5 дитячих садків, в яких виховуються та навчаються 586 дітей дошкільного віку та 2133 дитини шкільного віку. Дозвілля жителів громади організовує 2 будинки культури та 3 клуба.

Таблиця 1. Мережа закладів освіти Богуславської об’єднаної територіальної громади

Територія Богуславської громади розташована на обох берегах річки Рось. Адміністративний центр Богуславської територіальної громади складається  з двох яскраво виражених частин  -  старого, історичного центру, що розмістився на лівому, крутому березі Росі, з глибокими ярами та вулицями із значними ухилами, де знаходяться міська рада, готель, ринок, музей, магазини, і нового - адміністративного, культурного та торгового центрів на правому березі Росі, з більш  спокійним  рельєфом, де знаходяться районна рада, будинок культури, пошта, центр електрозв’язку, універмаг.

На березі р.Рось в адміністративному центрі громади знаходиться Регіональний ландшафтний парк «Богуславль», який створений відповідно до рішення Київської обласної ради  в грудні 2008 р. Тут збереглися популяції реліктового виду – шоломниці високої та малопоширеного в регіоні виду – воронця колосистого. Також, в межах території знаходиться геологічна пам’ятка природи місцевого значення «Відслонення Богуславських гранітів», площею 4 га, створеної в 1994 р.

Стародавня історія, місцеві традиції, неповторні міські ландшафти не залишають байдужими тих, хто завітав на берег красуні Росі, а пам’ятки історії, культури і архітектури Богуславської громади щороку приваблюють ще більшу кількість туристів.