Інформаційна довідка

За результатами виборів в жовтні 2020 року утворено Богуславську громаду до складу якої входить 12 старостинських округів і м. Богуслав:

1. м. Богуслав

2. Біївецький старостинський округ;

3. Вільховецький старостинський округ (села: Вільховець, Семигори, Калинівка і Половецьке);

4. Дибинецький старостинський округ (села: Дибинці, Бородані, Синиця);

5.  Ісайківський старостинський округ (села: Ісайки і Яцюки);

6. Киданівський старостинський округ;

7. Мисайлівський старостинський округ (села: Мисайлівка і Чайки);

8.  Москаленківський старостинський округ;

9. Розкопанецький старостинський округ;

10. Саварський старостинський округ (села: Саварка і Лютарі);

11. Тептіївський старостинський округ (села: Тептіївка, Дешки);

12. Хохітвянський старостинський округ (села: Хохітва, Івки і Поташня»;

13. Шупиківський старостинський округ (села: Шупики, Карандинці і Туники).

• Населення і територія •

Населення Богуславської об’єднаної громади станом на 12.10.2023 рік становить 25404 чоловіки. Територія громади складає 14330,893 га та є нерозривною. Адміністративний центр громади – місто Богуслав, що розміщене за 120 км від обласного центру міста Києва.

• Освіта •

Для забезпечення потреби населення у якісних освітніх послугах у Богуславській територіальній громаді мережа закладів освіти налічує 16 закладів, з них:

4 заклади дошкільної освіти;

9 закладів загальної середньої освіти:

3 опорний з філією:

Богуславський академічний ліцей №1 та його філії - Біївецька, Киданівська, Розкопанецька (призупинено діяльність);

Богуславський ліцей №2 та Шупиківська філія;

Навчально виховне об'єднання "Ліцей №3 – Мала академія наук" та Тептіївська філія.

6 гімназії:

Вільховецька, Дибинецька, Ісайківська, Мисайлівська, Саварська,  Хохітвянська

1 Богуславський районний центр дитячої та юнацької творчості

1 Дитячо-юнацька спортивна школа

1 Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр"

У 2021/2022 навчальному році в закладах загальної середньої освіти навчається 2636 учнів, які об'єднані в 147 класів, з них:

271 першокласник

88 десятикласників

80 одинадцятикласників

На базі 5 ЗЗСО створено групи продовженого дня.

Заклади дошкільної освіти відвідує - 585 дітей.

• Інформаційна довідка •

Територія Богуславської громади розташована на обох берегах річки Рось. Адміністративний центр Богуславської територіальної громади складається  з двох яскраво виражених частин  -  старого, історичного центру, що розмістився на лівому, крутому березі Росі, з глибокими ярами та вулицями із значними ухилами, де знаходяться міська рада, готель, ринок, музей, магазини, і нового - адміністративного, культурного та торгового центрів на правому березі Росі, з більш  спокійним  рельєфом, де знаходяться районна рада, будинок культури, пошта, центр електрозв’язку, універмаг.

На березі р.Рось в адміністративному центрі громади знаходиться Регіональний ландшафтний парк «Богуславль», який створений відповідно до рішення Київської обласної ради  в грудні 2008 р. Тут збереглися популяції реліктового виду – шоломниці високої та малопоширеного в регіоні виду – воронця колосистого. Також, в межах території знаходиться геологічна пам’ятка природи місцевого значення «Відслонення Богуславських гранітів», площею 4 га, створеної в 1994 р.

Стародавня історія, місцеві традиції, неповторні міські ландшафти не залишають байдужими тих, хто завітав на берег красуні Росі, а пам’ятки історії, культури і архітектури Богуславської громади щороку приваблюють ще більшу кількість туристів.