A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Богуславська міська громада
Київська область, Богуславський район

Білоцерківський місцевий центр з надання БВПД повідомляє!

Дата: 09.04.2020 14:38
Кількість переглядів: 52

Плата за землю
Пунктом 1 розділу 1 Закону внесено зміни до Підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ та доповнено його пунктом 52-4 наступного змісту:
??Не нараховується та не сплачується за період з 1 березня по 30 квітня 2020 року плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності.
При цьому платники плати за землю (крім фізичних осіб), які відповідно до пункту 286.2 статті 286 ПКУ подали податкову декларацію, мають право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання із сплати плати за землю за відповідні місяці. Фізичним особам - платникам плати за землю перерахунок здійснюється контролюючим органом.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
Пунктом 1 розділу 1 Закону внесено зміни до Підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ та доповнено його пунктом 52-5 наступного змісту:
??Об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до статті 266 ПКУ в період з 1 березня по 30 квітня 2020 року.
При цьому платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (крім фізичних осіб), що відповідно до підпункту 266.7.5 пункту 266.7 статті 266 ПКУ подали податкову декларацію, мають право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання із сплати плати за землю за відповідні місяці. Фізичним особам - платникам податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, перерахунок здійснюється контролюючим органом.

Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування
Пунктом 2 розділу 1 Закону внесено зміни до Розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування", який доповнено пунктами 9-10-9-12 такого змісту:

Тимчасово звільняються від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску наступні категорії платників ЄСВ
??фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування;
??особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності;
?? члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.
Таке звільнення відбувається лише в частині сум, що підлягають нарахуванню, обчисленню та сплаті такими особами за періоди з 1 по 31 березня та з 1 по 30 квітня 2020 року за себе. Тобто на час карантину звільняються лише фізичні особи-підприємці від сплати за себе, але не за найманих працівників. Нарахування та сплата єдиного внеску за таких осіб відбувається на загальних підставах. Окрім цього, платники єдиного податку, які обрали спрощену систему оподаткування, від сплати єдиного податку не звільняються.

Таке звільнення відбувається лише в частині сум, що підлягають нарахуванню, обчисленню та сплаті такими особами за періоди з 1 по 31 березня та з 1 по 30 квітня 2020 року за себе. Тобто на час карантину звільняються лише фізичні особи-підприємці від сплати за себе, але не за найманих працівників. Нарахування та сплата єдиного внеску за таких осіб відбувається на загальних підставах. Окрім цього, платники єдиного податку, які обрали спрощену систему оподаткування, від сплати єдиного податку не звільняються.

При цьому положення абз 2 п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" про необхідність платнику визначати базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, у випадку неотримання ним доходу (прибутку) у звітному кварталі або окремому звітному місяці кварталу для таких осіб не застосовуються.

Окрім зазначеного, Законом передбачено, що такі особи можуть прийняти рішення про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску за періоди з 1 по 31 березня та з 1 по 30 квітня 2020 року в розмірах та порядку, визначених законом (тобто можливість прийняти рішення про сплату внесків у добровільному порядку).

Також відповідні зміни було внесено і до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування". Зазначені зміни дозволяють переліченим вище категоріям платників включити періоди несплати внесків у зв’язку із карантином до страхового стажу. Вважається, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску, визначеного законодавством для кожного з таких періодів (пункт 14-5 Розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування").


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень