Начальник Богуславського РС ГУ ДСНС України у Київській області інформує!

Дата: 08.07.2020 11:19

Забезпечення збереження сільськогосподарської продукції, всебічний захист агропромислових підприємств від можливих надзвичайних ситуацій, зокрема від пожеж, є комплексним пріоритетним завданням посадових осіб агропромислових холдингів, власників фермерських господарств та фахівців

У період досягнення стиглості хлібних та технічних культур їх масиви стають дуже вразливими для можливої пожежі. Займання може статися від самого незначного джерела, особливо за спекотної та сухої погоди. Такі пожежі розвиваються з надзвичайно високою швидкістю, на яку впливає швидкість вітру. Зазвичай, такі пожежі виявляють запізно, внаслідок чого ними охоплюються великі площі.

Причини виникнення пожеж

Основними причинами виникнення пожеж під час жнив є необережне поводження з вогнем, порушення правил експлуатації машин та агрегатів, випалювання стерні. Не можна забувати й про такий загрозливий чинник, як людська недбалість та безвідповідальність. Вогонь від недопалка чи сірника швидко розповсюджується сухою соломою і загрожує знищенням сотням гектарів зернових.

У місцях зберігання зернових культур – зерноскладах, зерносушарнях, елеваторах тощо велику небезпеку становить зерновий пил, який легко займається.

Також слід враховувати, що під час пожеж на масивах та місцях зберігання зернових культур можлива наявність таких негативних факторів:

віддаленість пожежно-рятувальних підрозділів від населених пунктів;

недостатня кількість пожежно-рятувальної техніки;

стрімке поширювання вогню;

перенесення вогню, іскор на значну відстань;

стан шляхів сполучення, водопостачання і зв’язку.

У разі пожеж на елеваторах, зерносховищах, зерносушаркахта комбікормових заводах можливі:

швидке поширення вогню і продуктів горіння всіма приміщеннями як у вертикальному, так і в горизонтальному напрямках через технологічні отвори і прорізи, вентиляційними, аспіраційними системами, системами транспортування зерна, обладнанням, галереями тощо;

вибухи пилу з борошна і елеваторного пилу та продуктів розкладання, що супроводжується руйнуванням будівель (споруд).

Начальник Богуславського РС ГУ ДСНС України у Київській області полковник служби ЦЗ Володимир ПОНОМАРЕНКО