Набрали чинності зміни щодо надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги „пакунок малюка”

Дата: 16.12.2020 15:06

Кабінетом Міністрів України від 25 листопада 2020 року прийнята постанова 1180, "Деякі питання надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка", яка набрала чинності 04 грудня 2020 року. Одноразова натуральна допомого надається на дітей, народжених, починаючи з 24 жовтня 2020 року. Право на отримання "пакунка малюка" мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які в установленому законодавством чи міжнародними договорами України порядку в’їхали в Україну та постійно/тимчасово проживають на її території або тимчасово перебувають в Україні, а також особи, яких визнано в Україні біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, що народили живо народжену дитину. У разі народження дитини за межами України "пакунок малюка" видається місцевими структурними підрозділами з питань соціального захисту населення на підставі заяви отримувача, поданої у паперовій або електронній формі, копії свідоцтва про народження дитини, а в разі його відсутності – копії виданого компетентним органом країни перебування та легалізованого в установленому порядку документа про народження дитини, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, з перекладом на українську мову. У разі неотримання "пакунка малюка” протягом 30 днів з дня народження дитини з незалежних від отримувача причин, отримувач має право на отримання грошової компенсації відповідно до Порядку та умов реалізації пілотного проекту Монетизація одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка", звернувшись до місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.

З 1 липня 2021 року родини за власним вибором отримуватимуть грошову компенсацію або натуральну допомогу у вигляді пакунка.