Богуславський РС ГУ ДСНС України у Київській області повідомляє!

Дата: 09.03.2021 11:02

Богуславський РС ГУ ДСНС України у Київській області повідомляє, що відповідно до Закону України № 1187 IX «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері пожежної безпеки», який набув чинності 04 березня 2021 року було значно збільшено суми штрафів за статтями 175, 175-2, 188-16 кодексу України про адміністративні правопорушення.

Тепер за порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки згідно статті 175 КУпАП  на громадян може накладатися штраф в розмірі від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян  (від 1700 до 3400 грн) та на посадових осіб і фізичних осіб-підприємців – від 200 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 3400 до 5100 грн).

За здійснення суб’єктом господарювання господарської діяльності без декларації відповідності матеріальної технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства у сфері пожежної безпеки згідно статті 175-2 КУпАП  на громадян – суб’єктів підприємницької діяльності і посадових осіб може накладатися штраф в розмірі від 150 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 2550 до 3400 грн).

За невиконання законних вимог посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань цивільного захисту, нагляду та контролю за станом захисту територій від надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру згідно статті 188-16 КУпАП на посадових осіб може накладатися штраф в розмірі від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 1700 до 3400 грн.). Те саме діяння, вчинене повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення тягне за собою накладення штрафу в розмірі від 200 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 3400 до 5100 грн.).

Також органам ДСНС надано повноваження складати протоколи та розглядати справи за статтями 77 (порушення вимог пожежної безпеки в лісах) та 77-1 КУпАП (самовільне випалювання рослинності або її залишків). Нагадуємо, що за порушення вимог цих статей на громадян може накладатися штраф в розмірі від 90 до 900 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 1530 до 15300 грн) та на посадових осіб - від 200 до 1800 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 3400 до 30600 грн).

Пам’ятайте, що дотримання елементарних правил пожежної безпеки може врятувати Вам життя та  запобігти виникненню й поширенню пожеж!

Начальник Богуславського РС ГУ ДСНС

України у Київській області