Як ловити рибу без шкоди  природі  і не порушуючи закон

Дата: 17.05.2021 08:37

Як ловити рибу без шкоди  природі  і не порушуючи закон

Любительська і спортивна  риболовля на території України дозволена громадянам країни, а також особам без громадянства та іноземцям, за умови дотримання правил рибальства. На водоймах, що експлуатуються в режимі спеціального водокористування (водосховища), потрібен дозвіл органів рибоохорони.

Також існують ділянки водойм, що закріплені за громадськими організаціями. Риболовля на таких ділянках здійснюється за умови придбання відновлювальної картки або членства відповідної організації. Правом безкоштовного лову можуть скористатися особи з інвалідністью 1-2 групи, учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС і діти до 16 років.

Риболовля дозволена у всіх водоймах України, за винятком:

-водойм природно-заповідного фонду;

-господарства, що використовуються для розведення риби;

-водних ділянок і водойм, на яких заборонена Правилами любительського і спортивного рибальства;

Правилами заборонено будь-який вид лову риби:

-у каналах електростанцій, шлюзів;

-у новостворених водосховищах (до особливого розпорядження);

-на зимувальних ямах.

Риболовля в Україні дозволена цілий рік, денна і нічна, як в зимовий період, так і навесні, восени або влітку. Але у певні періоди діє заборона (обмеження на вилов водних біоресурсів, а саме :

-нерестова заборона;

-лов раків у нерестовий період під час линьки і виношування ікри, а також у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

Видобуток живих водних ресурсів заборонено:

-із застосуванням вибухових і отруйних речовин;

-за допомогою електроструму;

-з використанням колючих знарядь;

-промисловими знаряддями лову (сітки, неводи, верші та ін.).

Важливо!  Єдиним доступним місцем проходження риби на нерест на даний час є двопрольотний водовипуск греблі № 1 (шандори) Богуславської ГЕС. Об’єкт знаходиться у межах ПЗФ і не може бути місцем добування риби.

Ловля риби - це ціле мистецтво, тому у кожного, хто по-справжньому захоплюється цим заняттям є безліч власних хитрощів, правил і прикмет. Але крім них, будь-який рибалка повинен керуватися ще нормами законодавства, знати свої права та обов’язки. Всі ми маємо замислитися над тим, як отримати максимум задоволення від улюбленого заняття, не порушуючи закон і не причиняючи шкоди нашій природі.

Петро ПИДЮРА, провідний спеціаліст відділу агропромислового розвитку, екології та використання земель с/г призначення.

(Фото - С.Хмельов)