Екологічна складова в  Стратегії  розвитку Богуславської громади   на  періоди   2022- 2027 роки

Дата: 30.07.2021 13:14

Екологічна складова в  Стратегії  розвитку Богуславської громади
на  періоди   2022-2027 роки

При  реалізації заходів  Стратегії розвитку  громади  можливі прояви  негативних впливів на довкілля. З метою запобігання імовірних супутнім  негативним наслідкам  здійснення окремих заходів у процесі їх подальшої конкретизації , обґрунтування та проєктування  має бути проведена  оцінка впливу на навколишнє середовище відповідно до  Закону  України «Про оцінку впливу на довкілля». ОВД, згідно з європейським підходом, є процедурою  за допомогою якої вплив на довкілля планованої діяльності враховується компетентним органом під час прийняття рішення про погодження такої  діяльності. Оцінка повинна враховувати екологічні  цілі пов’язані з розвитком  території та забезпечення  ефективного сталого соціально - економічного розвитку і поліпшення  якості  життя  населення. Для покращення  загального екологічного стану території та протидії кліматичним змінам слід розглядати  можливість  створення в межах  земель  громадського  користування  територій  кліматичних насаджень , збільшення  площ  захисних лісових насаджень, подальше створення полезахисних лісових смуг та залуження земель. Збереження природних ландшафтів на ділянках, що мають історико - культурну та рекреаційну цінність має бути важливим компонентом діяльності  громади, розробки проєктів  документації щодо збереження  і  реконструкції паркових  територій з урахуванням  їх  природоохоронного статусу - ботанічних пам’яток природи місцевого  значення. При  реконструкції паркових територій  громади слід звернути  увагу на необхідності  встановлення інформаційних природоохоронних  знаків на основних  входах до паркових  територій,  розробити  проєкти   їх  реконструкції  і поновлення, винесення  меж природно - заповідного фонду у натуру, розробити відповідні маршрутні екскурсії,  створити якісні  інформаційні  буклети  для туристів і відвідувачів. Запобігання  загрозам біорізноманіттю шляхом контролю з боку місцевого самоврядування  громади щодо прямої і непрямої діяльності та впливу на  довкілля  із врахуванням сучасних  процесів  кліматичних  змін.

Пидюра  П., провідний  спеціаліст відділу агропромислового комплексу, екології та використання земель с/г призначення