Богуславська ДПІ інформує! Вимоги щодо застосування РРО та ПРРО платниками єдиного податку з 01.01.2022 року
Дата: 06.10.2021 09:18
Кількість переглядів: 354
«Гаряча лінія» на тему:
«Вимоги щодо застосування РРО та ПРРО платниками
єдиного податку з 01.01.2022 року»
Днями заступник начальника Богуславської ДПІ ГУ ДПС у Київській Лариса ХОДАКОВСЬКА під час телефонного зв’язку «гаряча лінія» відповідала на запитання платників податків на тему: «Вимоги щодо застосування РРО та ПРРО платниками єдиного податку з 01.01.2022 року». Надаємо увазі читачів найцікавішу підбірку запитань – відповідей на дану тематику.
-
З якого періоду підприємці - єдинники повинні застосовувати РРО?
З 1 січня 2021 року РРО/програмні РРО повинні застосовувати:
підприємці-платники єдиного податку другої - четвертої груп, які реалізують:
- технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту,
- ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
- лікарські засоби та вироби медичного призначення;
надають платні послуги у сфері охорони здоров’я;
- при перевищенні в календарному році обсягу доходу понад 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
З 1 січня 2022 року РРО та/або програмні РРО повинні застосовувати всі фізичні особи-підприємці - платники єдиного податку (крім ФОП-платників єдиного податку першої групи).
-
Чи необхідно реєструвати КОРО на програмний РРО?
Чинним законодавством у сфері проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у готівковій та безготівковій формі не передбачено реєстрації та використання книги обліку розрахункових операцій на програмний реєстратор розрахункових операцій.
-
Чи необхідно скасовувати апаратний РРО та реєструвати програмний РРО?
Законодавчо не встановлено обмежень щодо використання суб’єктом господарювання наряду з апаратним реєстратором розрахункових операцій (далі – РРО) програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – ПРРО).
Суб’єкт господарювання самостійно, виходячи з власних потреб, обирає вид РРО (програмний та/або апаратний) засобами якого здійснюється реєстрація розрахункових операцій відповідно до вимог Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями.
У разі, якщо суб’єкт господарювання приймає рішення використовувати ПРРО замість апаратного РРО, реєстрацію апаратного РРО необхідно скасувати.
Богуславська ДПІ