Богуславська міська громада
Київська область, Обухівський район

Податковий борг, та його наслідки

Дата: 23.10.2021 11:49
Кількість переглядів: 384

Фото без опису

 

 

Податковий борг, та його наслідки

            За даними обліку Обухівського відділу по роботі з податковим боргом ГУ ДПС у Київській області станом на 01.10.2021 року в Обухівському районі та м. Обухів нараховується 821 платників податків – юридичних осіб, які мають податковий борг та які заборгували по сплаті податків на суму 2388220,7 тис. гривень.

Слід відмітити, що господарська діяльність підприємств-боржників дещо відрізняється від діяльності платоспроможних підприємств, а саме, має більше обмежень по здійсненню окремих операцій та покладає більшу відповідальність (в тому числі - кримінальну) на керівників підприємств-боржників.

Тема стягнення податкового боргу регулюється статтями Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI (далі - Кодекс) із змінами та доповненнями.

Отже, згідно чинного законодавства, податковий борг (недоїмка) - це сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплачена платником у встановлений цим Кодексом строк, та не непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом(ст.14.1.175).

З метою захисту інтересів держави активи платника податків, що має податковий борг, передаються у податкову заставу. Відповідно  пп. 14.1.155 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI (із змінами та доповненнями)  податкова застава - спосіб забезпечення сплати платником податків грошового зобов'язання та пені, не сплачених таким платником у строк, визначений Кодексом. Податкова застава виникає на підставах, встановлених цим Кодексом. Боржник, активи якого перебувають у податковій заставі, зберігає право користування майном, що перебуває у податковій заставі, якщо інше не передбачено законом. Платник податків може відчужувати майно, що перебуває у податковій заставі тільки за згодою контролюючого органу.

У разі здійснення операцій без отримання попередньої згоди контролюючого органу несе відповідальність відповідно до закону.

Про виникнення податкового боргу та накладення податкової застави на активи боржника ДПС повідомляє податковою вимогою, яка містить інформацію про суму податкового боргу в розрізі податків та статусів (недоїмка, штраф, пеня), вказується дата виникнення та вимога про негайну сплату.

Слід звернути увагу боржників на підвищення фінансової відповідальності за несплату податків а саме: за затримку сплати податків нараховують  пеню та штрафи за несвоєчасну сплату:

  • при затримці до 30 календарних днів - 5% погашеної суми боргу;

  • при затримці від 31 до 90 включно днів - 10% погашеної суми боргу.

Таким чином, звертаючись до Вас, шановні платники податків, ГУ ДПС у Київській області радить своєчасно та у повному обсязі сплачувати задекларовані грошові зобов’язання, ніколи не мати податкового боргу, а якщо і виник такий то негайно його сплатити, щоб не нести тягар фінансової (у вигляді штрафів 5%, 10% і пені) та кримінальної відповідальності за умисне ухилення від оподаткування, а тимчасові фінансові труднощі вирішувати завчасно.

Обухівський сектор організації роботи


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень