День визволення Богуслава

Дата: 03.02.2022 13:24

3 лютого 78 років тому війська 1-го Українського фронту разом із резервом 5-го гвардійського кавалерійського корпусу 2-го Українського фронту в районі населеного пункту Ольшани утворили суцільний внутрішній фронт оточення. В результаті запеклих боїв за українські села і міста було звільнено Богуслав.

Визволення Богуславського району від фашистських окупантів завершилося 10 лютого після звільнення сіл Янівка, Семигори, Михайлівка, Москаленки, Вільхівець. А 11 лютого було завершено визволення Київської області, що перейшло в завершальний етап Корсунь-Шевченківської битви, яка завершилась 17 лютого 1944 року.

У боях за Богуславський район віддали життя 606 воїнів, 5379 наших земляків полягли на фронтах Другої Світової війни.

Щорічно ми згадуємо тих, хто звільняв нашу землю від ворога. Велика шана і подяка всім тим, хто прагнув бачити рідну землю вільною від німецької навали. Нині свідків та героїв тих буремних подій майже не залишилось, тому згадаймо їх подвиг та подякуймо ще живим ветеранам за ту звитягу та самопожертву, яку вони проявляли під час війни.