Необхідність тривалості страхового стажу при призначенні пенсії за віком з 2022 року

Дата: 23.02.2022 15:38

З кожним роком зростають вимоги щодо наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком, оскільки не лише вік, а й наявність необхідного страхового стажу є визначальним фактором для отримання пенсійної виплати.

У 2022 році щоб стати пенсіонером у віці 60 років, необхідно мати не менше 29 років страхового стажу (на рік більше, ніж було необхідно у 2021 році).

Також у 2022 році у разі відсутності необхідного страхового стажу після досягнення 60 років (не менше 29 років) українці можуть скористатися правом виходу на пенсію за віком по досягненню 63 – річного віку зі страховим стажем від 19 до 29 років та 65 – річного віку за наявності страхового стажу від 15 до 19 років.

Кожного наступного року необхідна тривалість страхового стажу зростатиме на один рік і починаючи з 1 січня 2028 року необхідний страховий стаж для призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років становитиме не менше 35 років.