Лінгвоцид — цілеспрямоване нищення української мови

Дата: 25.07.2022 15:07

Статтею 10 Конституції України передбачено, що державною мовою в Україні є українська мова. Тому громадяни України не мають обов'язку володіти іншою мовою, ніж державною, і надання поза волею громадянина України інформації іншою мовою є порушенням його прав.

У зв'язку з військовою агресією з боку російської федерації з'явилось багато інформації щодо здійснення акту лінгвоциду (цілеспрямованого нищення української мови) на тимчасово окупованих територіях України.

У разі, якщо громадяни України у Київській області стали безпосередніми жертвами лінгвоциду під час тимчасової окупації, вони можуть звертатися до Уповноваженого за телефоном: +380635561279 або на електронну пошту: stoplinguacide@gmail.com