ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА ПД ЧАС ВЕЛИКОДНЯ

Дата: 10.04.2023 08:19

Наближається Великдень, багато хто буде освячувати паску в храмі, тому працівники Обухівського РУ ГУ ДСНС України нагадують, як забезпечити власну безпеку під час святкування, аби залишилися лише приємні післясвяткові спогади.

Настоятелям церков потрібно звернути увагу на стан утримання електрогосподарства та приладів опалення, шляхи евакуації громадян, протипожежне водопостачання, виконання заходів безпеки під час користування свічками та відкритим вогнем, кадильним вугіллям та зберігання його залишків, наявність у будівлях вогнегасників, знаків пожежної безпеки тощо. Слід також визначити порядок дій у разі пожежі.

Правила пожежної безпеки під час святкування Великодня:

• готуючи святкові страви, дотримуйтесь правил пожежної безпеки під час використання печей, газових та електричних приладів;

• під час освячення паски подбайте про те, щоб запалена свічка не торкалася поліетилену або Великоднього кошика;

• підв’язуйте міцно хустину та збирайте волосся, щоб на нього не потрапив вогонь свічки, коли нахилятимете голову;

• під свічкою тримайте шматок паперу чи тканини, щоб через гарячий віск ви не смикнули рукою та не впустили свічку на одяг;

• не підпускайте малолітніх дітей до відкритого вогню, навіть якщо це маленький вогонь свічки;

• не залишайте без нагляду запалені свічки, лампади, кадильне вугілля;

• не перекривайте шляхи евакуації;

• не використовуйте для прикрашання легкозаймисті матеріали.

У разі виявлення пожежі негайно повідомте про це за номером — 101. Назвіть точну адресу і своє прізвище, повідомте про наявність людей у зоні пожежі. Розпочніть гасіння пожежі первинними засобами пожежогасіння та евакуацію людей і матеріальних цінностей.

Провідний інспектор відділу

організації профілактичної роботи

Обухівського РУ ГУ ДСНС

України у Київській області

старший лейтенант служби ЦЗ Денис АРТЕМЕНКО.