НА ВАШІ ЗВЕРНЕННЯ: МУЗЕЙ «КАМ’ЯНИЦЯ»

Дата: 21.04.2023 20:14

Нещодавно кореспонденти радіостанції «Богуслав-FМ – 97.7» порушили питання щодо стану найстарішої будівлі міста — «Кам’яниці». Також було багато обговорень у соцмережах, тому ми не могли не відреагувати й не надати вичерпну інформацію по даній справі.

Насамперед хотілося б подякувати небайдужим кореспондентам радіостанції за звернення та нагадати, що в 2021 році інформація стосовно негативного технічного стану фасаду та покрівлі музею народних промислів «Кам’яниця» була в повному обсязі надана місцевим ЗМІ та одночасно висвітлена в соцмережах. Також було погоджено на сесії Богуславської міської ради рішення про проведення підготовчих заходів для реставраційного ремонту вищезгаданого приміщення, відповідно до чинного законодавства, а саме:

1. підготовка документації до ОХОРОННОГО ДОГОВОРУ (виготовлення облікової документації: паспорт і облікова картка, історична довідка, тощо) на об’єкт культурної спадщини, вартість проведених заходів становить 49 398 грн. 92 коп.;

2. замовлено та виготовлено в спеціалізованої організації ПРОЄКТ «Ремонт реставраційний фасадів та покрівлі будівлі музею народних промислів «Кам’яниця», вартість проєктних робіт — 363 031грн.12 коп.;

3. 29 жовтня 2021 року ПРОЄКТ «Ремонт реставраційний фасадів та покрівлі будівлі музею народних промислів «Кам’яниця» отримав позитивний експертний звіт № 0140-4299-21/УЕГ/А, відповідно до якого, вартість ремонтно-реставраційних робіт і матеріалів становить 4 824 624 грн. (прим.: станом на 2021-22 р. р.);

4. відповідно до листа управління культури Київської ОДА від 15 листопада 2021 року № 741/01-17 «Про включення об’єкту реставрації в програму «Велика реставрація»;

5. 23 лютого 2022 року центральний орган виконавчої влади (управління культури Київської ОДА) передав пакет документів до експертної ради Міністерства культури та інформаційної політики України щодо участі у програмі «Велика реставрація» з подальшим занесенням об’єкта культурної спадщини до державного Реєстру нерухомих пам’яток України місцевого значення.

На 16 березня 2022 року було призначено засідання експертної ради МКІПУ, але 24 лютого 2022 року перекреслило всі плани та сподівання... І на даний час на території України діють законодавчі акти в умовах воєнного стану, а саме:

Тож, при першій же законодавчій можливості роботи щодо реставрації музею народних промислів «Кам’яниця» будуть відновлені. Також хотілось би зазначити, що «Кам’яниця» постійно працює, щоправда, в обмеженому режимі, відповідно до вимог воєнного часу. Проте згідно з наказом соціально-гуманітарного управління виконавчого комітету Богуславської міської ради від 31.03.2022 року № 23 «Про створення центрів психоемоційного розвантаження» при музейній філії за попередньою домовленістю щотижнево БЕЗКОШТОВНО організовуються майстер-класи, з метою збереження і популяризації традиційної обрядовості українського народу і різних видів мистецтва (телефон для довідок — 097-346-62-23).