«ДЖУРА» — В БОГУСЛАВСЬКІЙ ГРОМАДІ

Дата: 12.05.2023 22:48

Сьогодні, 12 травня, на території Вільховецького старостинського округу було гамірно, неначе у весняному вулику. Тут зібралося 10 роїв із навчальних закладів Богуславської громади, аби взяти участь у І (територіальному) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») — 2023 та гідно продемонструвати на різних локаціях здобуті теоретичні знання та практичні вміння з різних дисциплін.

Після відточеного шикування роїв похідний отаман Денис ТЯГНИРЯДНО звернувся до голови штабу гри, яким було обрано очільника громади Віталія Миколайовича ХОМЕНКА, та попросив дозволу розпочати урочисте відкриття територіального етапу «Джури».

Гра, яка на Богуславщині проводиться вже восьмий рік поспіль, розпочалась. Далі минулорічним переможцям — ройовим «Калини» (середня група Богуславського ліцей № 3) та «Козацької гвардії» (старша група ліцею № 1), було надано право підняти Прапор України. Хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять героїв та мирних жителів нашої країни, життя яких обірвала жорстока російсько-українська війна.

Привітати юних джур, керівників та всіх присутніх приїхали почесні гості: голова Богуславської міської ради Віталій Миколайович ХОМЕНКО, начальник соціально-гуманітарного управління Оксана Василівна ПОЛІЩУК, депутат міської ради Леонід Михайлович КИПИЧЕНКО, директор Богуславського спортивно-технічного клубу ТСО України Володимир Олексійович ЗАІМЕНКО, старости громади, директори навчальних закладів Богуслава...

Із вітальним словом до присутніх звернувся Віталій Миколайович, котрий, подякувавши нашим захисникам за можливість проводити із підростаючим поколінням такі заходи, побажав кожному із юних патріотів успіхів, наполегливої і справедливої боротьби на шляху до перемоги.

А далі командам представили суддівську колегію, на чолі із головою — керівником туристсько-краєзнавчих гуртків Богуславського ЦДЮТ Денисом Тягнирядном, та познайомили із інструкторами, які протягом заходу проводили вишколи.

Упродовж дня на різних локаціях учасники гри демонстрували свої теоретичні знання та практичні вміння з різних дисциплін. Зокрема, команди-рої подолали 7 випробувань. Це — стрільба із пневматичної гвинтівки, яку проводив гість заходу Володимир Олексійович Заіменко. Конкурс «Поряд» — від добровольців ДФТГ № 1. Військові із 4 відділу Обухівського РТЦК та СП контролювали конкурс «Метання гранати» та вишколи із видів зброї, з тактичної медицини, розбирання/збирання автомата, мінної безпеки. Хто краще проведе конкурс «Смуга перешкод» за тренерів Богуславської дитячо-юнацької спортивної школи?.. Змагалися й в умінні таборуватися, й знання домедичної допомоги демонстрували під час конкурсу «Рятівник», а під час інтелектуальної гри-вікторини «Відун» — знання історії України. Після денного випробування сили, кмітливості й інтелекту для юних патріотів настала найприємніша частина свята — церемонія нагородження, яку провели почесні гості, до котрих приєднався депутат обласної ради Арташес Гарнікович ТАТОЯН.

Переможцями «Джури» у старшій групі став рій «Калина» Богуславського НВО «Ліцей № 3 — МАН», а в середній — «Нащадки козаків» Вільховецької гімназії. Тепер рої-переможці представлятимуть Богуславську громаду на районному етапі гри.

Віталій Миколайович подякував усім за роботу, за видовищну гру та вручив переможцям грамоти й подарунки від Богуславської міської ради. Також на них чекав ще приємний сюрприз — сертифікати та премії від депутата обласної ради Арташеса Татояна.

Проте без уваги й солодкого морозива від депутатів міської ради: Леоніда Михайловича Кипиченка, Олега Петровича ГОЛІНКА та Руслана Миколайовича ДАЦЕНКА не залишився жоден учасник змагань.

Ось така патріотично налаштована молодь, якій на собі довелося відчути, що таке війна, будуватиме майбутнє нашої вільної країни.