«УКРАЇНСЬКА ВИШИВАНКА — РОДИННИЙ ОБЕРІГ»

Дата: 18.05.2023 14:44

Саме під такою назвою сьогодні, 18 травня, проходить колоритний благодійний захід в садибі Марко Вовчок, приурочений Дню вишиванки та Міжнародному дню музеїв.

Двір садиби вражає кількістю зібраних із кожного села громади вишиванок, особливо погляд до себе притягує старовинна полотняна сорочка, яку привезли із Чайок. Вишиванка Головатенко Оляни (приблизно 1900 р. н.), якій біля 123-х років, є однією із перлин історичної спадщини сільського музею в Чайках. Дивує й розмаїття виробів ручної роботи місцевих майстринь, які можна придбати або спробувати й самому зробити.

Захід відкрила начальник відділу культури, молоді та спорту Тетяна Куценко, котра ознайомила всіх присутніх із історією свята, із представленою фотозоною «Орнаменти долі», де в кожного є можливість одягти український національний одяг, сфотографуватися й у двох знімках переплести сучасне з минулим.

Захід відвідав міський голова Віталій Хоменко, котрий від щирого серця привітав відвідувачів садиби із Днем вишиванки, а музейників — із професійним святом. Після вітального слова очільник громади відзначив подякою колектив КЗ «Музей історії Богуславщини» — за збереження історико-культурної спадщини. Вручив подяки молодому культорганізатору БККЗ «Будинок культури» Аліні Гуньці, котра зайняла призове місце в конкурсі читців творів Тараса Шевченка, та вокальному ансамблю «Оберіг» — за популяризацію української пісні та за перемогу в онлайн-конкурсі «Джерело надії». Подякою від соціально-гуманітарного управління було відзначено й Василя Крижанівського, за розвиток талановитої молоді Богуславської громади.

Після урочистої частини міський голова одним із перших зробив пам’ятне фото в «Орнаменті долі» та поцікавився, як готується куліш для обідніх частувань відвідувачів музею.

Далі розпочалися літературні читання із чаюванням, які колись любила проводити Марія Вілінська. Особливо захоплювали маленькі читці.

Насичена програма розрахована на весь світовий день: із частуваннями кулешем, варениками, які потрібно буде під час майстер-класу самостійно зліпити та зварити. А ще тут можна задонатити кошти на потреби наших захисників, насолодитися грою на акордеоні неперевершеного Валентина Дробязка та виступами талантів нашої співочої й талановитої Богуславщини.

Тож, поспішайте до садиби-музею Марко Вовчок, де до 18-ої години вечора вас чекають колективи БККЗ «Будинок культури», Музею історії Богуславщини, «Публічної бібліотеки», Богуславської школи мистецтв, аби подарувати вам гарний настрій, відтворити історичні події, провести цікаві майстер-класи для дітей та дорослих, запросити в наминайку «Козацький куліш» та вареничну «У пані Вілінської», розіграти із найкмітливішими цікаві подарунки і, звичайно ж, подарувати музичну вишиванку «Нехай цвітуть-не вицвітають вишиванки, і стоголосо лине пісня по землі»…