В УКРАЇНІ ПРОХОДИТЬ ІНФОРМАЦІЙНА КАМПАНІЯ ЗА ЛЕГАЛЬНУ ЗАЙНЯТІСТЬ «ВИХОДЬ НА СВІТЛО!»

Дата: 07.08.2023 08:36

В Україні проходить інформаційна кампанія «Виходь на світло!», спрямована на зменшення рівня незадекларованої праці та посилення мотивації економічно активного населення до легальної зайнятості. Зазначений комплекс інформаційних заходів проводить Державна служба України з питань праці за підтримки проекту ЄС-МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці».

В умовах повномасштабної війни одним із головних чинників для перемоги є підтримка держави, яка всі свої можливості спрямовує на забезпечення Збройних Сил України. Кожен, хто вважає себе українцем і громадянином нашої держави, має розуміти, що задекларована праця це шлях до вільної, незалежної та економічно сильної держави. Інформаційна кампанія «Виходь на світло!» спрямована на працівників і роботодавців, які продовжують працювати, але при цьому уникають належного оформлення трудових відносин і сплати податків.

Тільки офіційно оформлений працівник може розраховувати на всі передбачені законодавством гарантії, зокрема:

• регулярну заробітну плату, не нижчу за мінімальну;

• нормований робочий час;

• офіційну оплачувану відпустку;

• виплати у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю;

• допомогу в разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу;

• захист від необґрунтованих штрафів;

• захист від незаконного звільнення тощо.

Закликаємо роботодавців працювати у правовому полі, оскільки сплачені за кожного оформленого працівника податки це внесок в економіку, зокрема й підтримка внутрішньо переміщених осіб.

Роботодавці та працівники можуть отримати консультативну підтримку на інформаційному порталі: pratsia.in.ua.