Богуславська міська громада
Київська область, Обухівський район

Повідомлення про намір встановити економічно обґрунтовані тарифи на послуги з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії

Дата: 14.09.2023 16:09
Кількість переглядів: 437

Фото без опису

 

На виконання наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.06.2018 № 130 «Про затвердження Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності» комунальне підприємство Богуславської міської  ради «Богуславське житлово-комунальне підприємство» інформує споживачів про намір здійснити зміну економічно обґрунтованих тарифів на надання послуги з постачання теплової енергії  

  27.07.2023 набрав чинності Закон України № 3220-ІХ від 30.06.2023 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення та «зеленої» трансформації енергетичної системи України», яким внесено зміни, зокрема, до статті 1 Закону України «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування» в частині дії мораторію лише для категорії споживачів «населення». 
  Відтак, в подальшому до усіх споживачів (крім населення) мають застосовуватися економічно обґрунтовані тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води.
  За вимогами Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 р. № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги» передбачено обов’язковий щорічний перегляд тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води та їх структури. 
Так, суб’єкти господарювання (ліцензіати) зобов’язані щорічно подавати уповноваженому органові заяву і розрахунки тарифів на теплову енергію (у т.ч. її виробництво, транспортування, постачання), послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води на планований період з метою їх встановлення (до початку опалювального періоду) на рівні економічно обґрунтованих витрат (пункти 11, 57, 96, 98 Порядку).
  Статтею 20 Закону України «Про теплопостачання» передбачено, що тарифи повинні враховувати собівартість теплової енергії і забезпечувати рентабельність суб’єкта господарювання. 
Також відповідно до статті 12 Закону України «Про ціни і ціноутворення» державні регульовані ціни повинні бути економічно обґрунтованими (забезпечувати відповідність ціни на товар витратам на його виробництво, продаж (реалізацію) та прибуток від його продажу (реалізації). 
  Враховуючи те, що на законодавчому рівні заборона щодо підвищення тарифів залишається лише щодо категорії споживачів «населення», заборгованість з різниці в тарифах в частині усіх інших споживачів не може в подальшому розраховуватися, підтверджуватися та відшкодовуватися з державного бюджету.
  Таким чином, у випадку встановлення органом місцевого самоврядування для відповідної категорії споживачів (крім населення) тарифів на теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води нижче за економічно обґрунтований рівень, компенсація різниці в тарифах має здійснюватися виключно з місцевого бюджету.

  Тому, формування (розрахунок) та встановлення розміру економічно обґрунтованих тарифів рішенням органу місцевого самоврядування є необхідною формальною процедурою для подачі підприємством пакету документів (згідно постанови КМУ №932 від 01.09.2021 р.) на відшкодування різниці в тарифах та затвердження розміру економічно обґрунтованих тарифів на послугу підприємства на 2023-2024 р.р. лише для І групи споживачів (населення). 
  Для споживачів ІІ (бюджетні установи та організації) та ІІІ (інші споживачі) груп КП БМР «Богуславське житлово-комунальне підприємство» пропонує встановити тарифи, що застосовуватимуться до відповідної категорії споживачів на рівні економічно обґрунтованих.

  На підставі вищезазначеного плановий економічно обґрунтований  тариф  на послугу  з  виробництва,   транспортування  на  постачання  теплової  енергії на   2023-2024 р.р., становить:
1.1.    Для І групи споживачів (населення) за 1 Гкал з використанням природного  газу,  у  яких встановлені  прилади  обліку теплової енергії -  3 942,90  грн.  з ПДВ,  в т.ч.: 
  - виробництво теплової енергії    2 760,86 грн. з ПДВ за  1 Гкал
  - транспортування теплової енергії     1 149,62 грн., з ПДВ за  1 Гкал
  - постачання теплової енергії     32,42 грн.,  з ПДВ за  1 Гкал
за опалення 1 м2  загальної площі для споживачів, у яких відсутні   прилади обліку  -   74,34  грн., з ПДВ  (опалювальний сезон – 52,03 грн.,  літній період –  22,31 грн.)

1.2.    Для ІІ групи  споживачів (бюджетні установи та організації) за 1 Гкал з використанням природного газу, у яких  встановлені прилади  обліку  теплової енергії – 5 331,84 грн.  з ПДВ, в т.ч.: 
  - виробництво теплової енергії    4 225,35 грн., з ПДВ за  1 Гкал.
  - транспортування теплової енергії     1 046,94 грн., з ПДВ за  1 Гкал.
  - постачання теплової енергії   59,57 грн., з ПДВ за  1 Гкал.
 
1.3.    Для ІІІ групи споживачів (інші споживачі) за 1 Гкал з використанням природного газу,   у  яких   встановлені прилади обліку теплової енергії  – 5 411,34 грн. з ПДВ,  в т.ч.: 
  - виробництво теплової енергії      4 210,09,00  грн., з ПДВ за  1 Гкал.
  - транспортування теплової енергії      1 155,43   грн., з ПДВ за  1 Гкал.
  - постачання теплової енергії       45,82  грн., з ПДВ за  1 Гкал.

Звертаємо вашу увагу, що встановлені економічно обґрунтовані тарифи не будуть застосовуватися для оплати послуг  споживачами І групи.

  Пропозиції та зауваження від споживачів приймаються в термін до 21.09.2023 року включно на поштову адресу КП БМР «Богуславське житлово-комунальне підприємство»: 09701, Київська область, м. Богуслав, вул. Польова,46А,  або на електронну адресу підприємства: bzkp@ukr.net

  Розширена інформація з пояснювальною запискою, розрахунками планових витрат  та динамікою зростання тарифу на послуги з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії наведена у додатках.

 Структура економічно обгрунтованого тарифу на послуги з виробництва, постачаня та транспортування теплової  енергії по КП БМР "Богуславське житлово-комунальне підприємсво" на 2023-2024 р. р.

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень