» Новини » ЗА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ БЕЗРОБІТНИХ, ЯКИМ ВАЖКО КОНКУРУВАТИ НА РИНКУ ПРАЦІ, ЗАПЛАТИТЬ СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ
ЗА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ БЕЗРОБІТНИХ, ЯКИМ ВАЖКО КОНКУРУВАТИ НА РИНКУ ПРАЦІ, ЗАПЛАТИТЬ СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ
Дата: 21.11.2023 13:29
Кількість переглядів: 76
Ідеться про компенсаційні програми для роботодавців, які працевлаштовують за направленням служби зайнятості безробітних певних категорій. Наразі можна розраховувати на 3 види компенсацій.
Так, компенсацію ЄВ, але не більше подвійного розміру мінімального страхового внеску (2948 грн), роботодавці отримають за працевлаштування строком не менше ніж на 2 роки одиноких батьків, зокрема й батьків дітей з інвалідністю; громадян, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років; звільнених після відбуття покарання або примусового лікування; людей, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення тощо.
Загальна тривалість виплати такої компенсації становить 12 місяців впродовж наступних 2-х років (надається за кожний непарний місяць роботи з дня працевлаштування безробітного).
Компенсацію 50% фактичних витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної заробітної плати (6700 грн.), гарантовано за працевлаштування строком не менше ніж на 1 рік громадян з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку; учасників бойових дій; людей, яким до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 5 років.
Загальна тривалість виплати такої компенсації становить 6 місяців впродовж року з дня працевлаштування.
Ще один вид компенсації - 50% мінімальної заробітної плати (3350 грн.) за працевлаштування громадян віком до 25 років, які сумарно мають страховий стаж не більше 12 місяців; віком до 35 років – на перше робоче місце; громадян, звільнених зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби – на перше робоче місце після такого звільнення.
Загальна тривалість виплати такої компенсації становить не більше 6 місяців за умови збереження гарантій зайнятості працевлаштованої людини протягом періоду, що перевищує виплати у два рази.