УВАГА: Повідомлення про намір здійснити коригування діючих тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення на 2024 рік

Дата: 06.12.2023 08:59

На виконання наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.06.2018 № 130 «Про затвердження Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності» Комунальне підприємство Богуславської міської  ради «Богуславське житлово-комунальне підприємство» інформує споживачів про намір здійснити зміну тарифів на надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення на 2024 рік.

Відповідно до вимог Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення затвердженого постановою КМУ №869 від 01.06.2011 р. (із змінами від 03.10.2023 р.), суб’єкти господарювання зобов’язані щорічно подавати уповноваженому органу відповідної територіальної громади заяву і розрахунок тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення з метою встановлення їх на рівні економічно обґрунтованих витрат.

Оскільки, минулого року тарифи не були розглянуті, затверджені і введенні в дію органом місцевого самоврядування на рівні економічно обґрунтованих витрат, підприємство застосовувало тарифи затверджені попереднім рішенням виконавчого комітету Богуславської міської ради №220/12 від 28.10.2021 р.. Затвердженні тарифи, на сьогоднішній день не можуть виконати свого економічного призначення і відшкодувати підприємству кошти затрачені на їх виробництво та постачання, оскільки відбулося суттєве зростання всіх статей витрат, що входять до структури тарифів.

На підставі вищезазначеного економічно обґрунтовані тарифи для споживачів, які не є суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (без обслуговування внутрішньобудинкових мереж) на 2024 рік в розрізі споживачів становлять:

Для першої групи споживачів (населення):

- централізоване водопостачання (приватний сектор) : за 1 куб. м. питної води – 44,64 грн. (з ПДВ);

- централізоване водопостачання (багатоквартирні будинки) : за 1 куб. м. питної води – 44,64  грн. (з ПДВ);

-  централізоване водовідведення (приватний сектор): за 1 куб. м. стічних вод – 78,78 грн. (з ПДВ);

-  централізоване водовідведення (багатоквартирні будинки): за 1 куб. м. стічних вод – 78,78 грн. (з ПДВ);

Для другої групи споживачів (бюджетні установи та організації):

- централізоване водопостачання: за 1 куб. м. питної води – 45,96  грн. (з ПДВ);

- централізоване водовідведення: за 1 куб. м. стічних вод – 81,12 грн. (з ПДВ);

Для третьої  групи споживачів (інші суб’єкти господарювання) :

- централізоване водовідведення: за 1 куб. м. стічних вод – 81,12 грн. (з ПДВ).

РОЗРАХУНОК ПЛАНОВОЇ СОБІВАРТОСТІ ТА ЕКОНОМІЧНО ОБҐРУНТОВАНОГО ТАРИФУ ДЛЯ СПОЖИВАЧІВ, які не є суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення (без обслуговування внутрішньобудинкових мереж) по КП БМР «Богуславське житлово-комунальне підприємство» на 2024 рік