АНАЛІЗ ПОЖЕЖ ЗА 2023 РІК

Дата: 08.01.2024 09:18

Обухівське РУ ГУ ДСНС України у Київській області вкрай стурбоване зростанням кількості пожеж та загибелі людей на них. Незважаючи на вжиті заходи щодо попередження пожеж, травмування та загибелі людей на них, на території Богуславської міської територіальної громади в 2023 році зареєстровано 105 пожеж, що на 40% більше, ніж за аналогічний період 2022 року (протягом 2022 року зареєстровано 75 пожеж).

Проаналізувавши стан справ із пожежами на території Богуславської міської територіальної громади, встановлено, що в житловому секторі виникло 35 пожеж. Також виникло 6 пожеж у транспорті, 4 пожежі — в недіючих і нежитлових спорудах, та 60 загорань трав’яного настилу, сміття, очерету на відкритій території. Внаслідок пожеж у 2023 році загинула одна людина та травмовано дві особи, за аналогічний період 2022 року травмована 1 особа, загиблих не було.

Основними причинами таких пожеж являється: необережне поводження з вогнем (67), порушення правил пожежної безпеки під час експлуатації пічного опалення (13), коротке замкнення електромережі (16), дитячі пустощі з вогнем (2), занесення стороннього джерела запалювання (1), розгерметизація паливної системи транспортних засобів (4), інші (2).

В період із 01 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року за самовільне випалювання сухої рослинності до адміністративної відповідальності за статтею 77-1 кодексу України про адміністративне правопорушення (далі — КУпАП) було притягнуто 15 осіб на суму 45 900 грн, за порушення правил пожежної безпеки в лісах до адміністративної відповідальності за статтею 77-1 КУпАП було притягнуто 1 особу на суму 1 530 грн, а за порушення правил пожежної безпеки в Україні за статтею 175 КУпАП було притягнуто 2 особу на суму 6 800 грн.

Начальник Обухівського РУ ГУ ДСНС України у Київській області,

полковник служби цивільного захисту