ШТАБНІ ТРЕНУВАННЯ ПРОЙШЛИ НА ВИСОКОМУ РІВНІ

Дата: 08.02.2024 15:44

Сьогодні, 8 лютого, в залі засідань Богуславської міської ради відбулися штабні тренування субланки Богуславської міської територіальної громади Обухівської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Київської області на тему: «Дії органів управління та сил цивільного захисту у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій у зв’язку з посиленням збройного конфлікту російської федерації проти України».

Захід розпочав перший заступник міського голови Олександр Петрович Салата (за сумісництвом — керівник тренувань), котрий, привітавши всіх присутніх та представивши команду перевіряючих спеціалістів, наголосив: «На превеликий жаль, тренування сьогоденної тематики нами були відпрацьовані на початку повномасштабного вторгнення на практиці, адже тоді Богуславська громада зустріла й розмістила більше 8 тисяч вимушених переселенців. Біля 80-ти із них і сьогодні проживають у гуртожитку коледжу. Хочу підкреслити, наша громада однією із перших сформувала базу внутрішньо переміщених осіб, адже працівники виконавчого комітету Богуславської міської ради чергували цілодобово: вдень зустрічали людей, а в нічний час проводили їх реєстрацію, оскільки протягом дня система не працювала. Тож хід злагоджений дій усіх відповідних служб та жителів громади ми вже спробували в житті…»

Штабні тренування проводились за участю: керівного складу органів управління та сил цивільного захисту; членів комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій; членів комісії з питань евакуації; представників відділення поліції № 2 Обухівського РУП ГУ НП України в Київській області; Обухівського районного управління ГУ ДСНС України у Київській області; 13-ої ДПРЧ 3-го ДПРЗ м. Богуслав; сил і засобів Богуславської субланки Обухівської ланки територіальної підсистеми ЄДСЦЗ Київської області; ДНЗ «Богуславський центр професійно-технічної освіти»; ПП «Мережа-Авто», Київської філія ТОВ «Газорозподільні мережі України» Кагарлицьке управління УГГ Богуславська дільниця; КЗ КОР «Богуславський фаховий коледж ім. І. С. Нечуя-Левицького»; керівників підприємств, установ, організацій громади; структурних підрозділів Богуславської міської ради, зокрема, відділу документообігу та організаційно-інформаційного забезпечення, відділу містобудування, архітектури, державного архітектурно-будівельного контролю та житлово-комунального господарства, центру надання адміністративних послуг (відповідно до Плану навчання).

Під час заходу всі відповідні служби чітко й злагоджено доповіли про послідовність їхній дій у разі збільшення міграції внутрішньо переміщених осіб із тимчасово окупованих та прифронтових територій вглиб країни, зокрема, на територію Богуславської міської територіальної громади (приклад: на залізничну станцію м. Миронівка прибуває евакуаційний потяг із Харкова, 200 пасажирів якого виявили бажання тимчасово поселитись у Богуславі).

Також пропрацювали алгоритм дій у разі пошкодження частини газопроводу, заслухали учасників тренувань, обговорили всі нюанси.

Підбиваючи підсумки штабних тренувань, заступник начальника управління – начальник планування заходів цивільного захисту ГУ ДСНС України у Київській області, полковник СЦЗ Володимир Валерійович Щасний висловив своє задоволення станом злагодженості та готовності до вирішення завдань цивільного захисту Богуславською субланкою.