Пропозиція КП БМР "Богуславводоканал" щодо змін цін/тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення

Дата: 28.11.2019 13:36

Комунальне Підприємство БМР «Богуславводоканал» звернулося до Виконавчого комітету Богуславської міської ради з пропозицією зміни цін/тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення. (https://www.youtube.com/watch?v=pjE2CM3Ieew - з 32 хвилини можна переглянути відео – матеріал та https://www.youtube.com/watch?v=mWnL_QrsQew).
Витрати:
Згідно прогнозів НБУ, планів МінФіну, плану підприємства по споживанню електроенергії, закупівлі товарів і послуг було розраховано витратну частину собівартості послуг. Відповідно до вимог Порядку№869
- до плану закупівель підприємства було включено товари та послуги за фактичними цінами виробників з урахуванням прогнозу індексів цін виробників промислової продукції на 2020-2022 р.р. за найнижчим сценарієм (Постанова КМУ№555 від 15.05.2019 р.).
- заробітна плата - з урахуванням зростання з 01.01.2020 р. законодавчого
мінімуму в розмірі не менше 4723,00 грн. (згідно проекту ЗУ «Державний бюджет України на 2020 рік»),
- єдиного соціального внеску на державне соціальне страхування – з урахуванням збільшення розміру заробітної плати;
Тобто розрахунок враховує очікуване зростання цін виробників на 2020 рік на рівні 4,1%, заробітної плати на рівні 17%.
При плануванні витрати були розподілені між всіма видами діяльності підприємства (ліцензованої та інших видів господарської діяльності) відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку, затверджених Мінфіном.
Прямі планові витрати формувались підприємством окремо по кожному виду діяльності.
Постійні загальновиробничі витрати, розподіляються між видами
ліцензованої діяльності пропорційно прямим витратам.
Адміністративні витрати та витрати на збут послуг розподілені між
централізованим водопостачанням та водовідведенням пропорційно виробничій собівартості.
Востаннє тариф на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (без обслуговування внутрішньо-будинкових мереж) переглядався та був затверджений рішенням виконавчого комітету Богуславської міської ради №86/7 від 19.07.2018 р.
Зазначаємо, що тариф, затверджений у липні 2018 р. відшкодовував собівартість ліцензованої діяльності за категоріями споживачів І група водопостачання % - 87,2; водовідведення % – 87,6; Разом % - 87,4.
ІІ група водопостачання % - 110,0, водовідведення % - 110,1, разом % - 110,1.
ІІІ група водопостачання % - 110,0, водовідведення % - 110,1, разом % - 110,1.
Богуславською міською радою відшкодовано різницю в тарифах по І групі споживачів за 2018 р.- 1137,1 тис. грн.., за 2019 р. – 1220 тис. грн.
При діючому тарифі КП БМР «Богуславводоканал» плановано отримає збиток в розмірі 3 647,6 тис.грн. в тому числі:
І група – 2963,3 тис.грн.;
ІІ група – 352,4 тис.грн.;
ІІІ група – 331,8 тис.грн.

Розв’язання даної проблеми може бути вирішено в двох площинах:

- Змінювати ціни/тарифи КП БМР «Богуславводоканал»;
- Звертатись до Богуславської міської ради з пропозицією відшкодування цієї різниці в тарифах.