Екологія в контексті успішності Стратегії розвитку громади
Екологія в контексті успішності Стратегії розвитку громади
Стратегія (мистецтво управління) - це
загальний, недеталізований план, що
охоплює довготривалий проміжок часу
як спосіб досягнення мети шляхом
ефективного використання наявних ресурсів.
( Вікіпедія )
Успіх Стратегії розвитку громади, із чисто декларативних намірів, після чіткого окреслення соціальних, освітньо-культурних, екологічних життєвонеобхідних проблемних питань та обов’язкового пояснення шляхів їх вирішення і джерел фінансування, залежить від вміння втілення задумів на практиці.
Для Богуславської громади залишаються чуттєвими наступні екологічні питання :
?Збереження та догляд зелених насаджень та лісів;
?Гідрологічний та екологічний стан р. Рось та її приток;
?Створення об’єктів природно-заповідного фонду;
?Популяризація еколого - туристичного потенціалу нашої громади;
?Забезпечення жителів регіону якісною питною водою;
?Стихійні сміттєзвалища та утилізація побутових відходів.
Виконавчим комітетом міської ради, відділом агропромислового розвитку, екології та використання земель с/г призначення розроблені цілий ряд заходів, а саме:
1.Проведена інвентаризація водних об’єктів Богуславської громади.
2.Розроблено і направлено до БУВР середнього Дніпра пропозиції щодо фінансування робіт із покращенням гідрологічного та екологічного стану р. Рось, а також захисту населених пунктів від підтоплення за рахунок державного бюджету терміном на 10 років.
3.Підготовлено та затверджено сесією міської ради Екологічна програма та Програма розвитку та збереження зелених насаджень населених пунктів Богуславської ТГ на 2021 - 2026 роки.
4.Проведена робота щодо створення об’єктів природно - заповідного фонду, зокрема Регіонального ландшафтного заказника «Росичі», орієнтована площа 1800га, а також надання статусу охоронним меморіальним віковим деревам пам’яток природи місцевого значення.
5.Презентація гастрономічної та біокультурної спадщини Богуславської громади, ввійшла в топ 60 найактуальніших по Україні і номінована до Атласу «Ковчег Смаку України - Червоної книги».
Втілення задумів щодо створення природних заповідників та участь у міжнародному проєкті, який реалізує Університет Венеції та Університет гастрономічних наук Поленцо (Італія) за підтримки провідних експертів і інституцій Європейського союзу, безперечно, посприяє активному розвитку сільського зеленого, екологічного туризму.
Вирішення питань забезпечення населення якісною питною водою та утилізація побутових відходів потребують залучення інвесторів і фінансових грантів. Влада столичного регіону запланувала будівництво заводів із переробки сміття. Рішення «Про затвердження Схеми планування територій Київської області» від 09 вересня 2021року передбачає облаштування відповідних комплексів у Бородянці, Баришивці, Фастові, Сквирі, Ясногородці та Миронівці. Запропоновані об’єкти сміттєсортування та сміттєпереробки територіально прив’язані до існуючих сміттєзвалищ та полігонів ТПВ і розташовуватимуться в межах їх санітарно - захисних зон. Будівництво сміттєпереробних заводів відбуватиметься в два етапи : на першому - сортувальна станція, а на другому - повний комплекс перероблення ТПВ. Таким чином, в складі сміттєпереробних заводів також працюватимуть сміттєсортувальні станції, потужність яких визначатиметься окремим проектом. При відстані понад 20 км. між утворенням та збиранням відходів і місцем сортуванням, і перероблення , для підвищення загальної ефективності поводження з ТПВ необхідно буде будувати перевантажувальні станції, а також сортувально - перевантажувальні станції.
Пидюра П., провідний спеціаліст відділу агропромислового розвитку,
екології та використання с/г земель