Нагадуємо, що з 1 січня 2022 року є обов'язковимзастосуванняреєстраторіврозрахунковихопераційабопрограмнихреєстраторіврозрахунковихопераційплатникамиєдиногоподаткудругої-четвертоїгруп, якіпроводятьготівковірозрахункинезалежновідобраного виду діяльності на територіїміст та селищ.
Однак, реалізація товарів на території села звільнена від обов’язкового використання РРО. Це передбачено змінами, прийнятими КМУ до Постанови «Про забезпечення реалізації статті 10 ЗУ «Про застосування реєстраторів, розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 23 серпня 2000 року №1336.
При цьому звертаємо увагу, що виключення не застосовуються, якщо:
- одночасно здійснюється реалізація підакцизної продукції;
-одночасно здійснюється дистанційна торгівля;
- сільською радою прийнято рішення про обов’язкове застосування РРО.
З 2022 року не повиннівикористовувати РРО чи ПРРО лише ФОП першоїгрупи.
Також, зауважимо, що суб’єкт господарювання самостійнообирає вид РРО (програмний та/або апаратний) засобами якого здійснюється реєстрація розрахункових операцій відповідно до вимог Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями.
Якщо суб’єкт господарювання приймає рішення використовувати ПРРО замість апаратного РРО, реєстрацію апаратного РРО необхідно скасувати.
Обухівський сектор організації роботи ГУ ДПС у Київській області.