АНАЛІЗ ПОЖЕЖ ЗА 2023 РІК

Дата: 05.09.2023 14:40

Обухівське РУ ГУ ДСНС України у Київській області вкрай стурбоване зростанням кількості пожеж та загибелі людей на них. Незважаючи на вжиті заходи щодо попередження пожеж, травмування та загибелі людей на них, на території Богуславської міської територіальної громади в 2023 році зареєстровано 65 пожеж, що на 32,6% більше, ніж за аналогічний період 2022 року (протягом 2022 року зареєстровано 49 пожеж).

Проаналізувавши стан справ з пожежами на території Богуславської міської територіальної громади, встановлено, що в житловому секторі виникло 27 пожеж, в тому числі в житлових будинках — 15, в господарчих спорудах — 12 пожеж. Також виникло 6 пожеж на транспорті, 1 пожежа в недіючій нежитловій споруді та 31 загорання трав’яного настилу, сміття та очерету на відкритій території. Внаслідок пожеж у 2023 році загинуло дві особи, за аналогічний період 2022 року загиблих осіб не було.

Основними причинами таких пожеж являється: необережне поводження з вогнем (39), порушення правил пожежної безпеки під час експлуатації пічного опалення (9), коротке замкнення електромережі (9), дитячі пустощі з вогнем (2), занесення стороннього джерела запалювання (1), розгерметизація паливної системи транспортних засобів (4), інші (1).

Тільки в період з 01 січня 2023 року по 04 вересня 2023 року за самовільне випалювання сухої рослинності до адміністративної відповідальності за статтею 77-1 кодексу України про адміністративне правопорушення (далі — КУпАП) було притягнуто 11 осіб на суму 33 660 грн., а за порушення правил пожежної безпеки в Україні за статтею 175 КуПАП було притягнуто 1 особу на суму 3 400 грн.

Провідний інспектор ВОПР Обухівського РУ

ГУ ДСНС України у Київській області,

ст. лейтенант служби цивільного захисту

Денис АРТЕМЕНКО.