Богуславська міська громада
Київська область, Обухівський район

ЗАХИСТІТЬ СВОЮ ПТИЦЮ ВІД ГРИПУ!

Дата: 15.10.2024 14:20
Кількість переглядів: 100

Фото без опису

 

Вірус пташиного грипу (тип А субтип H5N1) наприкінці вересня 2024 року виявили у чотирьох загиблих лебедів, знайдених на березі річки Сквирка в селі Мала Сквирка Фурсівської громади.

Рішенням надзвичайної протиепізоотичної комісії при Білоцерківській РДА річку в межах с. Мала Сквирка визнано епізоотичним вогнищем. Фахівці Держпродспоживслужби вживають заходів з локалізації та недопущення поширення захворювання.

Пташиний грип –  інфекційна хвороба птахів, яку викликає один зі штамів вірусу грипу типу А. Це особливо небезпечне захворювання, яке дуже швидко передається від хворої птиці до здорової і закінчується її загибеллю.

Із 15 підтипів вірусу пташиного грипу найвищу патогенність мають підтипи Н5 і Н7. Особливо небезпечним вважають вірус типу H5N1, який дуже швидко мутує, має схильність одержувати гени від вірусів, що інфікують інші види тварин, здатний викликати важку хворобу в людини.

Хвороба швидко поширюється територією, особливо там, де є міграційні шляхи дикої перелітної птиці та можливість контакту її з домашньою птицею. До захворювання сприйнятливі усі види птиці. Проникнення вірусу в Україну найчастіше пов’язане з перелітними птахами, що мігрують через Чорне море. Одним із шляхів поширення може також стати завезення живих свійських птахів із неблагополучних регіонів.

У хворої птиці спостерігаються такі клінічні ознаки, як спад активності, посиніння видимих слизових оболонок, гребінця, сережок, набряк голови, діарея, ускладнене дихання, параліч та раптова смерть.

Рекомендації щодо профілактики грипу птиці в приватних господарствах :

  1. Бажано організувати безвигульне утримання птиці.

  2. Утримувати домашню птицю в умовах, що виключають її контакт зі сторонньою птицею.

  3. Завезення нової птиці необхідно здійснювати тільки з благополучних щодо пташиного грипу областей і районів.

  4. Забезпечити належні санітарні умови утримання домашньої птиці. З цією метою слід регулярно проводити чистку приміщень, де утримується птиця, з подальшою їх дезінфекцією.

  5. Догляд за птицею слід здійснювати тільки в спеціально відведених для цієї мети одязі та взутті, які необхідно регулярно прати і чистити.

  6. Використовувати лише якісні та безпечні корми для птахів, не закуповувати корми без гарантії їх безпеки. Корми для птахів зберігати виключно в місцях, недоступних для синантропної і перелітної птиці (горобців, галок, голубів тощо).

  7. При забої та обробці птиці слід якомога менше забруднювати навколишнє середовище кров’ю, пір’ям та іншими продуктами забою.

  8. На вимогу представників ветеринарної служби надавати домашню птицю для огляду і вакцинації.

  9. Дотримуватися правил особистої безпеки та гігієни.

Не слід забувати про заходи безпеки, які допоможуть уникнути зараження вірусом пташиного грипу.

Після контакту із сирим м’ясом птахів (забій, обробка) та іншими продуктами птахівництва слід обов’язково ретельно вимити руки з милом, а предмети, на яких оброблялось м’ясо птиці, продезінфікувати.

Вірус пташиного грипу легко знищити за допомогою термічної обробки, тому вживати в їжу продукти птахівництва потрібно лише після термічної обробки: яйця потрібно варити не менше 10 хвилин (заздалегідь обробивши їх мильним водним розчином), а м’ясо - не менше 30 хвилин при температурі 100оС. При вживанні добре провареного м’ясо птиці заразитися неможливо.

Крім того, не варто  купувати м’ясо птиці і продукти птахівництва, що не пройшли ветеринарно-санітарного контролю, зокрема на так званих «стихійних» ринках.

Фахівці управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Обухівського району закликають громадян у випадках захворюваності чи загибелі свійської птиці або при виявленні загиблої дикої перелітної птиці на водоймах негайно повідомляти про це спеціалістів ветеринарної медицини.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень