ЗАХИСТІТЬ СВОЮ ПТИЦЮ ВІД ГРИПУ!
Дата: 15.10.2024 14:20
Кількість переглядів: 100
Вірус пташиного грипу (тип А субтип H5N1) наприкінці вересня 2024 року виявили у чотирьох загиблих лебедів, знайдених на березі річки Сквирка в селі Мала Сквирка Фурсівської громади.
Рішенням надзвичайної протиепізоотичної комісії при Білоцерківській РДА річку в межах с. Мала Сквирка визнано епізоотичним вогнищем. Фахівці Держпродспоживслужби вживають заходів з локалізації та недопущення поширення захворювання.
Пташиний грип – інфекційна хвороба птахів, яку викликає один зі штамів вірусу грипу типу А. Це особливо небезпечне захворювання, яке дуже швидко передається від хворої птиці до здорової і закінчується її загибеллю.
Із 15 підтипів вірусу пташиного грипу найвищу патогенність мають підтипи Н5 і Н7. Особливо небезпечним вважають вірус типу H5N1, який дуже швидко мутує, має схильність одержувати гени від вірусів, що інфікують інші види тварин, здатний викликати важку хворобу в людини.
Хвороба швидко поширюється територією, особливо там, де є міграційні шляхи дикої перелітної птиці та можливість контакту її з домашньою птицею. До захворювання сприйнятливі усі види птиці. Проникнення вірусу в Україну найчастіше пов’язане з перелітними птахами, що мігрують через Чорне море. Одним із шляхів поширення може також стати завезення живих свійських птахів із неблагополучних регіонів.
У хворої птиці спостерігаються такі клінічні ознаки, як спад активності, посиніння видимих слизових оболонок, гребінця, сережок, набряк голови, діарея, ускладнене дихання, параліч та раптова смерть.
Рекомендації щодо профілактики грипу птиці в приватних господарствах :
-
Бажано організувати безвигульне утримання птиці.
-
Утримувати домашню птицю в умовах, що виключають її контакт зі сторонньою птицею.
-
Завезення нової птиці необхідно здійснювати тільки з благополучних щодо пташиного грипу областей і районів.
-
Забезпечити належні санітарні умови утримання домашньої птиці. З цією метою слід регулярно проводити чистку приміщень, де утримується птиця, з подальшою їх дезінфекцією.
-
Догляд за птицею слід здійснювати тільки в спеціально відведених для цієї мети одязі та взутті, які необхідно регулярно прати і чистити.
-
Використовувати лише якісні та безпечні корми для птахів, не закуповувати корми без гарантії їх безпеки. Корми для птахів зберігати виключно в місцях, недоступних для синантропної і перелітної птиці (горобців, галок, голубів тощо).
-
При забої та обробці птиці слід якомога менше забруднювати навколишнє середовище кров’ю, пір’ям та іншими продуктами забою.
-
На вимогу представників ветеринарної служби надавати домашню птицю для огляду і вакцинації.
-
Дотримуватися правил особистої безпеки та гігієни.