ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ТУБЕРКУЛЬОЗ
Дата: 11.03.2025 14:34
Кількість переглядів: 58
Березень — місяць подолання туберкульозу (ТБ) і нагода розповісти про актуальність і важливість боротьби з цією хворобою. Цього року він проходить під лозунгом: Так! Ми можемо подолати туберкульоз: брати відповідальність, інвестувати, реалізувати.
Біля однієї третини населення світу інфіковано бактерією туберкульозу. Хвороба розвивається лише у невеликої частки інфікованих людей. Підвищеного ризику розвитку туберкульозу піддаються люди з ослабленою імунною системою.
Щороку в Україні від туберкульозу помирає близько 3700 українців, щоденно - близько 10 пацієнтів.
Зважаючи на тяжку ситуацію теперішнього часу – час війни, через часті переохолодження (тривале перебування у бомбосховищах), тяжке нервово-психологічне перенавантаження, недоїдання, постійний стрес, розуміємо, що кількість випадків захворювання на туберкульоз зросте, тому дуже важливо всім знати, як вберегти себе та близьких від такого тяжкого захворювання.
Туберкульоз — це інфекційне захворювання, спричинене мікобактерією туберкульозу (бактерії комплексу Mycobacterium tuberculosis). Найчастіше ТБ вражає легені, але можливе також ураження інших органів і систем людини.
Головний шлях передачі туберкульозу — повітряний. Інфікування відбувається під час кашлю, чхання розмови з людиною, яка хворіє на туберкульоз із актеріовиділенням. Водночас ТБ не передається через рукостискання, поцілунки, використання спільного посуду, їжу, воду чи предмети побуту.
Захворіти на туберкульоз може кожен, незалежно від соціального статусу.
ВЧАСНЕ ВИЯВЛЕННЯ ТБ — ЗАПОРУКА ОДУЖАННЯ
Своєчасна діагностика та, відповідно, своєчасне лікування гарантують одужання. Тому відразу звертайтеся до сімейного лікаря чи фтизіатра, якщо маєте такі симптоми:
-
кашель довше ніж 2 тижні;
-
підвищена температура тіла понад 7 днів;
-
утруднене дихання;
-
біль у грудях;
-
поганий апетит, безпричинна втрата ваги;
-
постійна слабкість;
-
підвищена пітливість, особливо вночі.