Богуславська міська громада
Київська область, Обухівський район

УКРАЇНА ПРИЄДНАЛАСЬ ДО МІЖНАРОДНОЇ СИСТЕМИ EPHYTO

Дата: 19.03.2025 13:29
Кількість переглядів: 37

Фото без опису

 

Україна офіційно приєдналась до міжнародної системи ePhyto та має офіційний статус країни, яка може обмінюватися електронними фітосанітарними сертифікатами за допомоги міжнародної системи ePhyto з 124 країнами світу, в тому числі США, Канада, країни ЄС, Океанія. І це завдяки роботі Держпродспоживслужби. Це відкриває нові перспективи для українських виробників, спрощує торговельні процедури та робить систему сертифікації більш прозорою та ефективною».

Впровадження ePhyto є важливим кроком для України, що підвищить довіру міжнародних партнерів і конкурентоспроможність української аграрної продукції, зокрема і збіжжя, та сприятиме її безперешкодному обігу на світовому ринку.

Використання ePhyto вирішує низку нагальних питань, а саме:

  • унеможливлення підробку фітосанітарних сертифікатів;

  • спрощення процедур в міжнародній торгівлі;

  • підвищення прозорості під час обміну сертифікатами між країнами;

  • активізація диверсифікації українського експорту;

  • попередження несанкціонованого імпорту продукції рослинного походження.

В Україні обмін електронними фітосанітарними сертифікатами здійснюється в системі Phytosanitary Inspection System (PHIS) з рішенням еPhyto, яка розроблена та впроваджена за сприяння проєкту Global Alliance for Trade Facilitation (GIZ), проєкту ЄС EU4SaferFood та Продовольчої та сільськогосподарської організацієї ООН (ФАО).

Інформуємо, що на виданих карантинних сертифікатах, фітосанітарних сертифікатах та фітосанітарних сертифікатах на реекспорт  наявний QR-код, за яким можна перевірити автентичність документа.

Довідково: ePhyto – це міжнародна система, яка дозволяє обмінюватися фітосанітарними сертифікатами в електронному вигляді через спеціальну платформу ePhyto Hub. Ця платформа розроблена Міжнародною конвенцією із захисту рослин (IPPC), яка є частиною ФАО.

Україна стала 124 країною світу, яка впровадила ePhyto і приєдналася до ряду розвинених країн, які активно підтримують цифровізацію торгівлі на міжнародному рівні. 

Щодо  експорту  об’єктів регулювання, подачі заяв на проведення фітосанітарних процедур, оформлення фітосанітарних сертифікатів прошу звертатись  до Богуславського ПФК за адресою м. Богуслав, вул. Івана Франка, 4, к. 404, електронна адреса fito.boguslav@dpssko.gov.ua

Дмитро ОКОЛОТ,

головний спеціаліст відділу фітотосанітарної діагностики

управління контролю в сферах насінництва та розсадництва,

карантину та захисту рослин ГУ Держпродспоживслужби

в Київській області.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень