«…МАЛА МРІЮ ГАРНУ І ЧУДНУ — щоб у неї в хаті НЕБО хтось намалював…»
Дата: 19.03.2025 14:40
Кількість переглядів: 56
Сьогодні, 19 березня 2025 року, в м. Ржищів відбувся захід-бенефіс «Душа летить в дитинство, як у вирій», приурочений 95-річному ювілею української поетеси-шестидесятниці Ліни Василівни КОСТЕНКО, який відвідала й делегація майстринь та музейників Богуславської громади на чолі із начальником відділу культури, молоді та спорту Богуславської міської ради Тетяною Володимирівною КУЦЕНКО.
До речі, представниці нашої громади не просто завітали на захід, а презентували там, у «Ржищівському археолого-краєзнавчому музеї», неперевершену поетично-творчу композицію «…МАЛА МРІЮ ГАРНУ І ЧУДНУ – щоб у неї в хаті НЕБО хтось намалював», на яку майстринь Богуславщини надихнули рядки з вірша Ліни КОСТЕНКО… «МАТИ». Своїми творчими роботами майстрині продемонстрували всьому світові про прагнення України до миру, до відкритого неба: «... щоб небо і зорі...».
Що поєднує у собі творча композиція?.. Задумами її створення поділилася Тетяна Володимирівна:
— На тканому богуславському рушникові вдало розміщено невеличкі сувеніри та жіночі прикраси, над якими величаво стоїть гільза-ваза, розмальована в техніці «петриківського розпису». Цю своєрідну квіткову вазу реалій важкого сьогодення тримають рукави вишитої жіночої сорочки. До речі, крій та візерунок вишиванки відновлено зі 100-річного оригіналу місцевого приватного спадку. Сама ж вишиванка — це символом України-матері…, жінки, котра передусім прагне перетворити навколо себе усі земні страхіття та жахи на красу, досконалість, ошатність та МИР. Супровід композиції — декламування вірша «Мати», в якому описані прагнення української матері «…от їй хотілось, щоб у неї в хаті на стелі небо хтось намалював…»
В даному презентаційному дарунку поєднали свою творчість місцеві майстрині Катерина ЗАМНИУС (завклуб Хохітвянської СКФ БККЗ «Будинок культури») та Оксана ДЕМЧЕНКО з с. Бородані, переможниця соціального проєкту «Крила-2023 року». Пані Катерина представила вишиту жіночу сорочку і розмальовану гільзу, а майстриня Оксана доповнила композицію своїми авторськими виробами, щоб яскраво підкреслити української жіночу сутність. Декламатором поезії була бібліотекар КЗ «Публічна бібліотека» БМР Наталія ОСИПЕНКО.
Ольга Половець, ВК БМР.