АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ВІД ГУ ДПС У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Дата: 20.03.2025 16:43
Кількість переглядів: 29
-
Як визначити дату отримання доходу юрособам – платникам єдиного податку при проведенні розрахунків через POS-термінал
Юридичні особи – платники єдиного податку третьої групи, які здійснюють розрахунки за допомогою POS-терміналів з видачею фіскального (касового) чека, датою отримання доходу визначають дату, зазначену у фіскальному (касовому) чеку.
Таке розʼяснення ДПС надано Міністерством фінансів України.
Разом з тим, Міністерство фінансів України висловило позицію, що для фізичних осіб – підприємців платників єдиного податку у разі здійснення розрахунків за допомогою POS-терміналів з видачею фіскального (касового) чека, датою отримання доходу з метою його оподаткування є дата, зазначена в фіскальному (касовому) чекові.
Відповідно до позиції Міністерства фінансів, положення Податкового кодексу України (далі – Кодекс) є єдиними для застосування платниками єдиного податку як фізичних особами – підприємцями, так і юридичними особами.
Раніше ДПС дотримувалася позиції, що для юридичних осіб – платників єдиного податку третьої групи датою отримання доходу при здійснені розрахунків за товари, роботи, послуги є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій та/або безготівковій) формі.
Тож просимо юридичних осіб – платників єдиного податку врахувати ці зміни при веденні обліку та звітності.
Нагадаємо, що згідно з пп. 2 п. 292.1 ст. 292 Кодексу доходом юридичної особи – платника єдиного податку третьої групи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 Кодексу.
-
Національна стратегія доходів до 2030 року: основні напрямки
У грудні 2023 року Кабінет Міністрів України затвердив Національну стратегію доходів до 2030 року (НСД), яка визначає основні напрями реформування податкової та митної систем. Документ розроблено з урахуванням міжнародних стандартів, рекомендацій Міжнародного валютного фонду, Світового банку та Організації економічного співробітництва та розвитку.
Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що НСД – це дорожня карта змін у сфері податкового адміністрування, спрямована на створення справедливої та прозорої системи оподаткування. Вона передбачає поетапне впровадження реформ протягом шести років, що має забезпечити прогнозованість та стабільність для платників податків.
Основні напрямки стратегії:
· модернізація податкових органів та спрощення процесу адміністрування податків;
· цифровізація податкових сервісів, зменшення бюрократичного навантаження;
· запобігання ухиленню від оподаткування та мінімізація тіньового сектору;
· удосконалення податкової політики для стимулювання економічного розвитку;
· підвищення прозорості у сфері податкових та митних платежів.
Завдяки реалізації НСД підприємці та платники податків зможуть отримати більш зручні електронні послуги, прозорі умови ведення бізнесу та зрозумілі правила взаємодії з податковими органами.
Більше інформації за посиланням: https://tax.gov.ua/diyalnist-/natsionalna-strategiya-dohodiv/.
-
Зміни в податковій звітності для єдинників: військовий збір і нові правила