Дата: 21.04.2021 08:33

З метою охорони і збереження унікальних природних територій та об’єктів, що  мають естетичну, наукову, природоохоронну цінність, а також враховуючи думку громадських організацій, краєзнавців, науковців, пропозиції , які надійшли в ході проведення екологічної акції «Вежа пам’яті: вікові дерева - коріння нації» направлено клопотання до Департаменту екології та природних ресурсів Київської КОДА щодо створення природно - заповідного фонду на території Богуславської громади:

1. Група вікових дерев колишньої садиби графа Ксаверія Браницького:

Алея з дубу звичайного (Quercus robur L .) в кількості 35 особин віком 180-350років;

Ялина європейська (Picea abies L .) 1 особина біля 170 років;

Липа серцелиста  (Tilia cordata L .) 2 особини віком понад 180років.

2. Дуб Козацький ім. Богдана Хмельницького віком біля 450 років в адміністративних межах Тептіївського старостинського округу і знаходиться на землях лісового фонду ДП «Богуславський лісгосп» - урочище «Цареві ярки».

3.Дуб Чумацький вік дерева біля 320 років і розташований в центрі с. Тептіївка обабіч автошляху.

4. Дуб Межовий по вул. Корсунській в м.Богуславі віком 280 років;

5. Дуб Славень приблизний вік дерева біля 450 років , знаходиться біля адмінбудівлі Богуславського лісництва.

6.Сосни гори Афона ( сосна Веймута Pinus strobus L.) 2 особини , що ростуть на  території  Свято - Миколаївського чоловічого монастиря і були привезені 180 років тому садженцями із гори Афон (Греція).

Гідрологічна памятка природи місцевого значення :

1.Морозівська скеля являє собою вихід кристалічних порід і знаходиться на східній околоці с. Дешки  Тептіївського старостинського округу.

Ландшафтно - дендрологічний парк:

1.Лісова криниця - унікальний природний рекреаційний комплекс, що включає каскад озер, джерел та типових представників флори і фауни.

Інформацію підготував провідний спеціаліст  відділу земельних ресурсів, агропромислового комплексу та екології  Петро Пидюра

(Фото - С.Хмельов)