Богуславська міська громада
Київська область, Обухівський район

Електронний лікарняний на вебпорталі Пенсійного фонду

Дата: 18.06.2021 13:44
Кількість переглядів: 403

Фото без опису

 

Електронний лікарняний на вебпорталі Пенсійного фонду

З червня поточного року розпочато поетапний перехід з паперових листків непрацездатності на електронні. В повному обсязі старт е-лікарняних заплановано з 1 вересня 2021 року.

Що таке е-лікарняний?

Е- лікарняний – це аналог паперового листка непрацездатності, тільки внесений в електронну систему охорони здоров’я.

Він формується за допомогою програмних засобів з електронного реєстру листків непрацездатності на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність і реєструється за єдиним номером в Реєстрі електронних документів.

Як і паперовий, е-лікарняний є підставою для звільнення від роботи, оплати тимчасової непрацездатності, призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Формує та веде даний реєстр Пенсійний фонд України, а суб’єктами інформаційного обміну є Національна служба здоров’я України, Пенсійний фонд України, Фонд соціального страхування.

Що змінюється для працівника?

Працівнику, щодо страхового випадку якого сформовано е-лікарняний, не потрібно передавати його роботодавцю для отримання допомоги від Фонду соціального страхування України. Після оформлення лікуючим лікарем електронного медичного висновку, працівник має повідомити про це свого роботодавця. З цього моменту і пацієнт, і роботодавець матимуть інформацію щодо відкритого е-лікарняного в особистих кабінетах на порталі Пенсійного фонду. Після закриття е-лікарняного, він стає підставою для призначення матеріального забезпечення і оформлення роботодавцем заяви-розрахунку.

Що змінюється для роботодавця?

За ідентифікаційними номерами своїх працівників роботодавець зможе перевіряти їх лікарняні листки в особистому кабінеті на вебпорталі Пенсійного фонду. Для цього йому необхідно мати електронний підпис.

Основні зміни для роботодавця полягають в оформленні заяви-розрахунку за е-лікарняними працівників. Оскільки електронні листки не мають серії та видаються за оновленими кодами причин тимчасової непрацездатності, заяви-розрахунки за ними подаються роботодавцями окремо від заяв-розрахунків, сформованих за паперовими лікарняними листками.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень