Богуславський РС ГУ ДСНС в Київській області інформує!

Дата: 02.09.2021 09:15

В Україні триває пожежонебезпечний період. У цей час суха рослинність спалахує від найменшої іскри, а пожежа за лічені хвилини здатна поширитись на великі території, знищуючи все на своєму шляху.

Рятувальники Обухівського РУ ГУ ДСНС України у Київській області закликають громадян бути свідомими, та суворо дотримуватися правил безпечної життєдіяльності у цей період. Зокрема, йдеться про відповідальну поведінку під час перебування в природних екосистемах, а також - відпочинку в лісових масивах і на відкритих територіях. Адже, за статистикою, основною причиною виникнення пожеж в екосистемах є людська діяльність!

В період з 01 серпня 2021 року по 30 серпня 2021 року на території Богуславській територіальній громаді було здійснено 6 бойових виїздів, з них 5 на пожежі, та 1 на хибний виклик.

Отже, під час ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНОГО ПЕРІОДУ потрібно дотримуватися таких правил:

• не розводьте відкритий вогонь біля лісової зони, в полях;

• заборонено заїжджати автомобілем до лісу та залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

• не залишайте недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці;

• категорично заборонено випалювати сміття та рослинні залишки;

• організовуйте протипожежні розриви між очеретом та садовими ділянками;

• не лишайте легкозаймисті матеріали поблизу очерету;

• не розводьте багаття у безпосередній близькості до будинків чи господарських споруд;

• очищайте місце, призначене для вогнища, від сухої трави, листя, гілля;

• не залишайте без нагляду розпалені багаття та не дозволяйте дітям розводити вогнища;

• при сильних поривах вітру не розпалюйте вогнище;

• залишаючи місце відпочинку, обов’язково загасіть вогнище водою чи піском до повного припинення горіння або тління;

• заборонено спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях;

• проводьте роз’яснювальні бесіди з дітьми щодо дотримання правил пожежної безпеки.

Пам'ятайте, що пожежі в екосистемах також можуть спричинити тяжкі наслідки, зокрема, неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди, руйнування родючого шару ґрунту та загибель тварин.

Шановні громадяни, якщо ви помітили займання на відкритих територіях — сповістіть про це Службу порятунку за номером 101!