День пам’яті жертв Бабиного Яру

Дата: 29.09.2021 13:46

День пам’яті жертв Бабиного Яру
Сьогодні, 29 вересня, ми згадуємо одну з найтрагічніших сторінок у нашій історії періоду Другої Світової війни та вшановуємо пам’ять тисяч людей, розстріляних у Бабиному Яру у Києві.
В Богуславі також був свій «Бабин Яр», створений нацистами у вересні 1941 року — це урочище «Морозівське», де протягом трьох років в ньому знищувалися сини та дочки Богуславського краю. Лише у вересні 1941 р. було розстріляно більше 300 наших земляків єврейської національності. А потім урочище слугувало місцем розстрілу для активістів, підпільників, представників інших національностей, які допомагали своїм сусідам євреям переховуватися від знищення. Як свідчать архівні документи, в урочищі «Морозівське» страчено більше півтори тисячі жителів Богуславщини.
Сьогодні на місце їх останнього спочину лягли живі квіти як символ вічної пам’яті.
Вічний спокій тим, хто загинув тут!