Дата: 16.12.2021 16:18

Проект бюджету та Стратегія розвитку громади

Основні цифри прогнозованих надходжень до місцевого бюджету і видатків на основні сфери життєдіяльності Богуславської громади на 2022 рік назвали сьогодні на черговому засіданні виконавчого комітету міської ради.

За проектом бюджету на 2022 рік, який подав на розгляд виконкому начальник фінансового управління Олександр Іллєнко, доходи місцевого бюджету плануються у розмірі 226 млн. 135 тис. 823 гривень. З них по загальному фонду — 141 млн. 188 тис. 200 грн., по спеціальному фонду — 2 млн. 943 тис. 600 грн. та міжбюджетних трансфертів — 82 млн. 4 тис. 23 грн.

Основним джерелом надходжень бюджету громади є податок та збір на доходи фізичних осіб, він складає 63,3%. У 2022 році планується отримати 89 млн. 342 тис. 400 грн. податку та зборів, що на 18,6% більше очікуваних надходжень у 2021 році.

Видатки загального фонду бюджету територіальної громади на 2022 рік становлять 222 млн. 196 тис. 223 грн., 87% з яких — це фінансування захищених статей видатків: заробітної плати з нарахуваннями, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, медикаменти, продукти харчування і т. ін. Видатки спеціального фонду бюджету територіальної громади на 2022 рік становлять 3 млн. 939 тис. 600 грн.

Увазі членів виконкому для схвалення були представлені проекти програм соціально-економічного та культурного розвитку Богуславської територіальної громади на 2022-2024 роки. Всього таких програм 27, і вони були рекомендовані для затвердження членами профільних комісій.

Також заслухали звіти про виконання фінансового плану КНП БМР «Богуславська ЦЛ» за I, II, III квартали 2021 року та про внесення змін до фінансового плану КНП БМР «Богуславська ЦЛ» на 2021 рік. Щодо виконання фінансового плану медичного закладу, то у І кварталі дохідна частина становила 18 млн. 619 тис. грн., витратна — 16 млн. 53 тисячі грн., більша частина яких була витрачена на лікування хворих на COVID-19; у ІІ кварталі — отримали доходів більше 16-ти мільйонів гривень, витратна частина склала 18 млн. 564 тисячі грн.; у ІІІ — доходи склали 9 млн. 906 тис. грн.., витрати — 10 млн. 354 тис., з яких 7 млн. 200 тис. витратили на оплату праці. Зміни ж до фінансового плану зумовлені тим, що при формуванні фінансового плану на IV квартал поточного року не були враховані витрати на лікування хворих на COVID.

З пропозицією затвердити фінансовий план на 2022 рік до членів виконкому звернулося і КП БМР «Богуславблагоустрій». Також члени виконкому затвердили нові тарифи на послуги з вивезення твердих побутових відходів: жителі приватного сектору будуть платити 51,30 грн. з двору (діючий тариф — 37,93 грн.), багатоквартирних будинків — 22,04 грн. за одну особу (було 14,14 грн.), бюджетні установи — 133,14 грн. за 1 м. куб (100,73 грн.). У селах громади цей тариф становитиме 39,63 грн. з двору, що майже на 10 грн. більше діючого.

Далі питання, що розглядалися на засіданні виконкому, стосувалися надання дозволів на зрізання чи обрізання дерев, які складають загрозу життю і здоров’ю жителів, на продовження терміну оренди об’єкту торгівлі біля промислового ринку та надання дозволу на підключення до мережі водопостачання та водовідведення по вул. Мисайлівській.

Наприкінці члени виконкому провели заключне засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку громади — робочого документу, за яким житиме громада найближчі три роки. Як стверджує начальник відділу економіки фінансового управління Богуславської міської ради Павло Павліченко, в ході розробки Стратегії були враховані всі пропозиції та зауваження, що надійшли під час її неодноразового обговорення. Частина заходів, запланованих у документі, реалізуються місцевим бюджетом. Загалом, на реалізацію всіх заходів, із розрахунку на три роки, потрібно 132 мільйони гривень.