Екологічна складова «Робочих проєктів землеустрою»

Дата: 03.02.2022 14:44

Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко оприлюднив 2 лютого 2022р. на Урядовому порталі інформацію про встановленням урядом правил розроблення робочих проєктів землеустрою. В рамках реалізації земельної реформи Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Правила розроблення робочих проєктів землеустрою», які зафіксували чіткі й зрозумілі норми складання відповідної документації. Постанова фіксує вимоги щодо розроблення робочих проєктів із метою рекультивації порушених земель, зняття та перенесення родючого шару грунту, консервації деградованих та малопродуктивних угідь, поліпшення сільськогосподарських і лісогосподарських угідь, захист земель від ерозії, підтоплення, заболочення, закислення, забруднення промисловими та іншими відходами, радіоактивними та хімічними речовинами.

Робочий проєкт землеустрою має включати такі положення:

1. Підставу для виконання робіт;

2. Характеристику об’єкта (місце розташування, площа, кадастровий номер (за наявності), цільове призначення;

3. Мету розроблення робочого проєкту (визначення конкретних шляхів поліпшення с/г угідь та лісових земель);

4. Вихідні дані для здійснення поліпшення с/г угідь і лісових земель (нормативно-правові акти, наукові, технічні та інші документи).

Результатом виконаних робіт буде робочий проєкт землеустрою щодо поліпшення с/г угідь і лісових земель.

Документ передбачає заходи щодо:

- організацій територій полів із виділенням робочих і технологічних ділянок, що забезпечують проведення диференційованого обробітку грунту і впровадженню прогресивних технологій обробітку культур з урахуванням особливостей кожної земельної ділянки;

- визначення оптимальних напрямків обробітку грунтів;

- розміщення культур на робочих ділянках полів та ротації сівозмін за роками;

- визначення норм внесення добрив під культури і дотримання балансу гумусу в грунті.

Існування чітких уніфікованих вимог та екологічна складова підвищать якість робіт, що виконуються, та запобігатиме зловживанню у земельній сфері.

Петро Пидюра, головний спеціаліст відділу агропромислового розвитку, екології та використання земель с/г призначення.