Екологічна інфраструктура Богуславської громади

Дата: 18.11.2022 09:02

Екологічна інфраструктура Богуславської міської територіальної громади характеризується наявністю значних природних ресурсів, що потребують комплексного аудиту. Вплив людини на навколишнє середовище  стає все більш помітним і дослідження характеру цього впливу головний напрям у розв’язані проблеми охорони довкілля.

Для Богуславської громади залишаються чуттєвими наступні екологічні питання:

- збереження та догляд зелених насаджень та лісів;

- гідрологічний та екологічний стан р. Рось та її приток;

- створення об’єктів природно-заповідного фонду;

- популяризація  еколого-туристичного потенціалу нашої громади;

- забезпечення жителів регіону якісною питною водою;

- стихійні сміттєзвалища та утилізація побутових відходів.

В рамках природоохоронних дій для реалізації відновлення природних екосистем необхідно вжити заходів щодо:

- відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річки Рось;

- озеленення міста та сіл шляхом створення нових парків та скверів;

- створення додаткових ландшафтних зон відпочинку;

- розроблення та впровадження схеми місцевої екологічної мережі, яка повинна включати особливо цінні природні території;

- передбачити виконання заходів, що забезпечать змогу повного централізованого збору та системного сортування ТПВ.

Першочергово для ефективного використання та збереження природних територій Богуславської МТГ доцільно:

- провести інвентаризацію наявного земельного фонду з метою виявлення перспективних ландшафтних територій під створення нових заповідних обєктів;

- провести незалежну екологічну експертизу основних забруднюючих підприємств;

- перепрофілювати і виключити з будь-якого промислового використання лісів 1 групи;

- збільшити відсоток заповідних територій до 10%;

- створити природно-екологічну колекцію для постійно діючої виставки.

На базі новостворених природоохоронних об’єктів та землях рекреаційного призначення створити локальну екологічну мережу, яка повинна доповнити регіональну екосистему.

Петро ПИДЮРА, головний спеціаліст відділу з земельних відносин.