ЧОРНОБИЛЬ… Одне тільки слово, і оживають всі події…

Дата: 26.04.2023 13:26

Сьогодні, 26 квітня, біля пам’ятника ліквідаторам аварії на Чорнобильській атомній електростанції відбувся мітинг-реквієм, приурочений 37-й річниці Чорнобильської катастрофи, яка стала безжальним невидимим ворогом нашої нації.

У заході взяли участь депутат обласної ради Арташес Гарнікович Татоян, голова Богуславської міської ради Віталій Миколайович Хоменко, перший заступник очільника громади Олександр Петрович Салата, секретар міської ради Владислав Геннадійович Шпак, місцеві депутати, ліквідатори та члени ГО «Богуславське районне об’єднання інвалідів Чорнобиля», представники соціально-гуманітарного управління, підприємств, установ, організацій та громадськість.

Гори живих квітів замайоріли біля підніжжя пам’ятного знака… Хвилиною мовчання та поминальною молитвою, яку в супроводі півчої провів протоієрей, отець Степан, вшанували всіх тих, хто віддав своє життя в боротьбі із радіацією, аби врятувати майбутні покоління.

До слова запросили очільника громади. Віталій Миколайович пригадав події 1986-го року, коли всі українці готувалися зустрічати травневі свята, жили буденним життям і навіть не підозрювали, що на рідній землі сталася така страшна катастрофа, яка згодом забере тисячі життів… Уклінно подякував присутнім ліквідаторам аварії на ЧАЕС за проявлений героїзм, за те, що здолали невидимого ворога, адже Богуслав був у числі перших, хто виїхав на допомогу до Чорнобиля. Побажав їм здоров’я, аби не розпочинали свої ранки із прийому пігулок, щоб обов’язково дочекалися перемоги й продовжували жити під мирним небом… Потім відзначив нагородою ліквідатора, колишнього працівника правоохоронних органів Миколу Михайловича Глущенка.

Голова ГО «Богуславське районне об’єднання інвалідів Чорнобиля» Володимир Михайлович Поліщук у своєму виступі подякував місцевій владі за постійну підтримку й допомогу. Розповів, як часто зустрічав земляків під час ліквідації аварії на Чорнобильській станції; як сьогодні члени організації, загальна кількість яких становить 110 осіб, підтримують не лише один одного, а й Збройні сили України.

Завершився мітинг-реквієм тужливими словами пісні «На Чорнобиль журавлі летіли…» у виконанні директора Богуславської школи мистецтв Оксани Олександрівни Мороз.