29 ВЕРЕСНЯ — 82 РОКОВИНИ ТРАГЕДІЇ БАБИНОГО ЯРУ

Дата: 29.09.2023 15:32

Великою братською могилою в роки Другої світової війни в Україні став Бабин Яр у Києві. Масові розстріли тут розпочалися відразу після вступу нацистів до Києва. Від 27-го вересня 1941-го по жовтень 1943-го року відбувалися щоденні масові розстріли євреїв, ромів, військовополонених і цивільних громадян. Їх пік припадає на 29-30 вересня 41-го. За два дні було знищено 33 771 особа.

У ці пам’ятні дні в КЗ «Публічна бібліотека» діє тематична книжкова виставка, із якою може ознайомитися кожен бажаючий.

Проте, як діляться музейники Музею історії Богуславщини, Богуслав має свій «Бабин Яр», створений фашистами у вересні 1941-го, — це урочище «Морозівське». Протягом всієї окупації, яка тривала майже три роки, в ньому знищувалися сини та дочки Богуславського краю. Лише у вересні сорок першого було розстріляно більше 300 наших земляків єврейської національності. Хоча місцеві сусіди-українці встигли врятувати кілька єврейських сімей. За що 12 богуславчан пізніше ізраїльським урядом були удостоєні званням «Праведники світу».

Про ці трагічні події 82-річної давнини розповідається в експозиціях музею. Трагічні стежки історії…