ТОНКИЙ ЛІД ЗАБИРАЄ ЖИТТЯ!

Дата: 31.01.2024 11:37

Рятувальники звертаються до жителів Богуславської громади із проханням утриматись від виходу на тонкий лід та дотримуватись правил безпечної поведінки у зимовий період. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига — перша та остання, адже вона ще надзвичайно тонка, неміцна і не витримує маси навіть маленької дитини .

Ця інформація досить цікава: лід блакитного кольору — найміцніший, а білого — значно слабший.

Для однієї людини безпечним вважається лід синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною більшою за 7 см.

Для групи людей безпечним є лід товщиною не менше 15 см. При пересуванні декількох людей по льоду треба йти один за одним на відстані.

При масовому катанні на ковзанах лід має бути товщиною більше 25 см.

Перш ніж ступити на лід водоймища, дізнайся про товщину льодового покриву за допомогою довгої загостреної палиці (плішні) чи іншого подібного предмета, але обов'язково легкого, який ти вільно можеш тримати в руці.

Ніколи не перевіряй товщину льоду ударами ніг!

Якщо з вами сталася надзвичайна подія, або ви стали свідком такої, — не зволікайте, телефонуйте до Служби порятунку за номером «101»!

В. ВОЛОШИН, провідний інспектор відділу запобігання надзвичайних ситуацій Обухівського РУ ГУ ДСНС України у Київській області, підполковник служби ЦЗ.